سرانجام کلیات طرح صیانت به تصویب رسید

امروز سوم اسفند ۱۴۰۰ کلیات طرح صیانت توسط اعضای کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی به تصویب رسید.

سرانجام کلیات طرح صیانت به تصویب رسید

کلیات طرح صیانت به تصویب رسید

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، امروز اعضای کمیسیون طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی، در جلسه کمیسیون با ۱۸ رای موافق کلیات این طرح را به تصویب رساندند.

جلال رشیدی کوچی در این جلسه گفت: «من نه مخالف نظام هستم و نه مخالف انقلاب. از خانواده‌ای آمده‌ام که پنج شهید تقدیم کرده است. عده‌ای برای موافقت با این طرح با من تماس می‌گیرند و من را تهدید می‌کنند. این در حالی است که بعد از گذشت مدتی به آغاز به کار کمیسیون مشترک، مردم هنوز نگران تصویب این طرح هستند. این موضوع هم دلیل دارد. برای مثال به یکباره اعلام می‌شود که در خلال بررسی بودجه، جلسه‌ای برای بررسی این طرح برگزار شود. کسی مخالف ساماندهی فضای مجازی نیست، اما آیا این طرح در راستای ساماندهی فضای مجازی است؟ از نظر مردم اینگونه نیست. من در کنار مردم هستم.»

در ادامه، رضا تقی پور انوری رییس کمیسیون مشترک در پاسخ به اظهارات جلال رشیدی کوچی گفت: «برگزاری جلسه امروز به یکباره نبوده است و از دو روز قبل در این خصوص نظرخواهی شد. ۱۴ نفر از اعضای کمیسیون با برگزاری این جلسه موافق بودند.»

وی اضافه کرد: «متاسفانه هنوز تخریب‌ها و تهدیدها در خصوص این طرح ادامه دارد. متاسفانه یکی از دوستان امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی هم مطالبی مطرح کرده است و در رسانه‌ها گفته شد که قرار است در جلسه ۴۵ دقیقه‌ای تصمیم گیری شود. این در حالی است که قرار بود جلسه ۱۲:۴۵ برگزار شود نه یک جلسه ۴۵ دقیقه‌ای. باید توضیح داده شود این ۴۵ دقیقه از کجا آمده است.»

رییس کمیسیون مشترک در پایان عنوان کرد: «جرئیات طرح نیز در جلسات بعدی کمیسیون بررسی خواهد شد، برگزاری این جلسات اطلاع رسانی می‌شود.»

در پایان کلیات طرح حمایت از حقوق کاربران به رای گذاشته شد و با رای مثبت ۱۸ نفر از اعضای کمیسیون همراه شد.

دو روز پیش غلامرضا نوری قزلجه عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت گفته بود طرح صیانتِ ارجاع شده به کمیسیون، قابل دفاع نیست و به احتمال ۹۰ درصد، طرح صیانت لغو می‌شود . دیروز هم وزیر ارتباطات مجددا بیان کرده بود که دولت سیزدهم دنبال محدود کردن اینترنت نیست اما قانون‌گذار باید برای تهدیدات فضای مجازی چارچوبی تعیین کند.

شما می‌توانید متن آخرین تغییرات طرح صیانت: کاهش سرعت اینترنت و محدودیت شبکه‌های مجازی خارجی را در کلیک بخوانید.

ارسال نظر