احتمال منع فروش تلفن‌های همراه قفل شده توسط اپراتورهای مخابراتی در آمریکا

رسانه کلیک - احتمالا ایالات متحده نیز در اعمال قوانین منع فروش تلفن‌های همراه قفل شده توسط اپراتورهای مخابراتی به انگلستان بپیوندد. البته ممکن است محدودیت شدیدی در انتظار این طرح نباشد.

احتمال منع فروش تلفن‌های همراه قفل شده توسط اپراتورهای مخابراتی در آمریکا

با توجه به اعمال قانون جدید توسط انگلستان منع فروش تلفن‌های قفل شده توسط شرکت مخابراتی تا پایان سال آینده، اکنون این احتمال وجود دارد که ایالات متحده نیز از این قانون پیروی کند. با این حال، ممکن است به همین آسانی نباشد.

برخلاف انگلستان که دستور منع فروش تلفن‌های همراه قفل شده توسط شرکت مخابراتی انگلستان یا به اختصار Ofcom، صادر می شود، وزارت ارتباطات و کمیته فدرال ارتباطات، ممکن است ممنوعیتی را در دستور کار خود نداشته باشد. با این حال ، پستی توسط وبسایت Wired روش احتمالی اجرای این قانون را توضیح می‌دهد.

احتمال اعمال این ممنوعیت توسط کمیته فدرال ارتباطات که توسط Ajit Pai هدایت می‌شود بسیار ناچیز است زیرا گزارش شده است که نهاد نظارتی با شرکت‌های خصوصی و شرکت‌های فراهم کننده باند پهن دوستانه رفتار می‌کند. با این حال، Kerry Maeve Sheehan که مدیر سیاست تعمیرات در iFixit است، معتقد است که ممکن است در دولت بایدن کار ساده‌تری باشد اما نمی داند این اتفاق می‌افتد یا نه.

راه دیگری که این محدودیت می‌تواند اعمال شود، از طریق کتابخانه کنگره ایالات متحده و دفتر قانون حق نسخه‌برداری است که نظر عمومی را می پذیرد. اقداماتی که هر سه سال یک بار انجام می‌شود فرصتی برای اصلاحات در بخش 1201 قانون حق نسخه برداری هزاره دیجیتال فراهم میکند که به شرکت ها امکان می‌دهد از نرم‌افزارهایی برای اجرای قفل محصولات خود استفاده کنند. این اپراتورها در اصل برای محافظت از ناشران کتاب‌ها و بازی‌ها یا محتوایی که غیرقانونی کپی می‌شوند، طراحی شده‌اند و از آن برای دفاع از قفل‌هایی که روی تلفن می‌گذارند استفاده کرده‌اند.

اکنون گزینه دیگر این است که شهروندان نظرات خود را برای اصلاح این بخش ارسال کنند و در صورت ثبت پرونده قوی، میتوان قوانین این بخش را تغییر داد. گفته می‌شود که این روند در حال انجام است و اولین گروه نظرات باید تا 14 دسامبر ارسال شود. این کار آنی نخواهد بود زیرا انتظار می‌رود کل روند تغییر قوانین فروش قوانین تلفن‌های همراه قفل شده توسط اپراتورها تا بهار سال آینده ادامه داشته باشد.

ارسال نظر