سامسونگ جایگاه بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن همراه را از هوآوی پس گرفت

رسانه کلیک - شرکت سامسونگ جایگاه بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن همراه را از هوآوی پس گرفت و در ماه آگوست 22 درصد سهم بازار تلفن های هوشمند جهانی را به خود اختصاص داد.

سامسونگ جایگاه بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن همراه را از هوآوی پس گرفت

در ماه آوریل، هوآوی سامسونگ را پشت سر گذاشت و جایگاه بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن همراه در دنیا را از سامسونگ گرفت. این موضوع به دلیل کاهش تقاضا در بازارهای اروپایی و هند بود؛ اما با بهتر شدن اوضاع اقتصادی در کشورهای مختلف، سامسونگ بار دیگر در ماه آگوست جایگاه نخست را از هوآوی پس گرفت. با اینکه هوآوی اکنون در جایگاه دم قرار دارد، اما به نظر می‌رسد که فاصله شرکت کره‌ای سامسونگ و شرکت چینی هوآوی در حال زیاد شدن است.

طبق گزارشی از سوی Counterpoint Research، سامسونگ در ماه آگوست 22 درصد سهم بازار تلفن های هوشمند جهانی را به خود اختصاص داده است و پس از آن هوآوی با 16 درصد فاصله در جایگاه دوم قرار دارد. این بدان معناست که در ماه اخیر سهم سامسونگ در بازار 31.6 درصد بیشتر از هوآوی بوده است. چند ماه پیش در ماه آوریل، سهم بازار سامسونگ 20 درصد و سهم بازار هوآوی 21 درصد بود.

دلیل این موضوع، افزایش فروش گوشی‌های سامسونگ در اروپا و استراتژی تهاجمی این شرکت برای گرفتن سهم زیادی از بازار هند بود. همچنین به دلیل تحریم‌های آمریکا، سهم بازار گوشی های هوشمند هوآوی در بازارهای کلیدی جهانی مانند اروپا همچنان رو به کاهش است. تحریم های هوآوی حتی باعث شده است که فروش گوشی های شیائومی در اروپای شرقی نیز بیشتر شود.

لازم به ذکر است که بازار اپل در ماه آوریل و آگوست به دلیل فروش زیاد سری آیفون 11 و آیفون SE همان میزان 12 درصد باقی ماند. البته پیش‌بینی می‌شود که با شروع ارسال آیفون 12 به مشتریان، عملکرد این شرکت در ماه نوامبر بهبود یابد.

به گفته تحلیلگر مینسو کانگ، «سیاست های ژئوپلیتیک و امور سیاسی در میان کشورها از بسیاری جهات بر بازار تلفن های هوشمند تاثیر می گذارد». به همین دلیل، بازیکنان برتر این صنعت بسیار قدرتمندتر می شوند و شرکت هایی مانند سامسونگ، اپل، شیائومی و OPPO بیشترین سود را خواهند برد.

ارسال نظر