کارمندان گوگل تا پایان ژوئن ۲۰۲۱ دورکار شدند

رسانه کلیک - با اوج گرفتن ویروس کرونا، شرکت گوگل تصمیم گرفته است که ۲۰۰ هزار نفر از کارمندان و پیماناران خود را تا پایان سال ۲۰۲۱ دورکار کند. 

کارمندان گوگل تا پایان ژوئن ۲۰۲۱ دورکار شدند

روز گذشته مدیر ارشد اجرایی گوگل اعلام کرد که این شرکت اکثر کارمندان و پیمانکاران خود را تا پایان ژوئن سال آینده میلادی دورکار کرده است. شرکت آلفابت که شرکت مادر گوگل است، همین تصمیم را برای دیگر شرکت‌های زیرمجموعه خود نیز اتخاذ کرده است.

گوگل از قبل نیز کارمندان خود تا پایان سال میلادی جاری دورکار کرده بود، اما با شیوع دوباره کرونا زمان این تصمیم را تا ۶ ماه دیگر تمدید کرده است. دفاتر این شرکت نیز قرار بود تا پایان سال بسته باشند اما ۶ ماه دیگر نیز بسته می‌شوند.

مدیر ارشد اجرایی گوگل در ایمیلی به کارمندان گوگل نوشت: «می‌دانم افزایش مدت زمان دورکاری بازخوردهای مختلفی میان کارمندان به وجود می‌آورد و می‌خواهم به شما بگویم از خودتان مراقبت کنید. امیدوارم این اقدام انعطاف‌پذیری مورد نیاز کارمندان برای ایجاد توازن میان فعالیت‌های کاری و مراقبت از خود وخانواده‌شان طی ۱۲ ماه آینده را فراهم کند.»

چنین تصمیمی روی بیش از ۱۲۳ هزار کارمند گوگل و شرکت‌های زیر مجموعه آلفابت و همچنین ۸۰ هزار پیمانکار مشغول به کار در دفاتر این شرکت، تاثیر می‌گذارد.

البته این شرکت ابتدا تصمیم داشت طی تابستان سال جاری اجازه دهد تعداد زیادی از کارمندان در دفاتر این شرکت واقع در کالیفرنیا به سرکار خود برگردند. اما گسترش شیوع کرونا باعث شد تا این شرکت مدت زمان دورکاری را تا ماه ژانویه ۲۰۲۱ تمدید کند و اکنون نیز اعلام کرده کارمندان تا ژوئن ۲۰۲۱ از راه دور به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

ارسال نظر