بهره‌ مندی 32 هزار روستا از اینترنت پرسرعت

رسانه کلیک - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تا سال 96 نزدیک به 27 هزار روستا از اینترنت پر سرعت بهره‌مند شده‌ اند،گفت: امروز بیش از 32 هزار روستا از اینترنت پرسرعت برخوردار هستند.

بهره‌ مندی 32 هزار روستا از اینترنت پرسرعت

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در تشریح لزوم گسترش اینترنت در سطح روستاها به عنوان یک نیاز روستانشینان عنوان کرد: در سال هایی برخی برای بهره مندی روستاییان از آب لوله کشی مخالفت می‌ کردند و امروز به حمدالله مخالفت‌ های این موضوع از بین رفته و آب لوله کشی را همه نیاز روستایی می‌ دانند؛ در حال حاضر نیز برخی برای بهره‌ مندی روستاها از اینترنت پرسرعت مخالفت می کنند.

وی اظهار کرد: بی تردید اینترنت برای روستاها یک نیاز مبرم است؛ چرا که اینترنت ابزاری برای اقتصاد روستا و ابزار آگاهی روستایی از بازارهای داخلی و بین المللی است. بنابراین یکی از مسائلی است که در دولت‌ های 11 و 12 به آن توجه جدی شده است به شکلی که امروز بیش از 32 هزار روستا از اینترنت پرسرعت بهره‌ مند شده‌ اند.

رضوی تصریح کرد: قطعا علی رغم برخی مخالفت‌ ها تلاش خواهیم کرد تمام روستاهای کشور از اینترنت پر سرعت بهره‌ مند شوند و از این مسیر روستاییان از بازارهای داخلی و خارجی در جهت فروش محصولات خود بهره‌ مند شوند.

ارسال نظر