خداحافظی با پیامک‌ های تبلیغاتی مزاحم تا شهریورماه

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هنوز هم بازار پیامک‌ های قاچاق وجود دارد، گفت: برنامه مدونی داریم تا قبل شهریور مشکل پیامک‌ ها را به‌ صورت ریشه‌ ای حل کنیم.

خداحافظی با پیامک‌ های تبلیغاتی مزاحم تا شهریورماه

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ محمد جواد آذری‌ جهرمی وزیر ارتباطات دیشب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دهه شصتی‌ ها فقط وزیر نمی‌ توانند شوند که قابلیت‌ ها و توانمندی‌ های زیادی دارند عنوان کرد: در آینده نزدیک حضور دهه شصتی‌ ها را در مناصب مدیریتی و پست‌ های مهم در کشور شاهد خواهیم بود و کشور به انرژی، تجربه و انگیزه جوانان دهه شصتی و هفتادی نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز جام جهانی نظر همه را به خود معطوف کرده است اظهار کرد: امروز نگاه همه به تلاش‌ ها و هنر دهه شصتی‌ ها و دهه هفتادی‌ ها است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید به اینکه "پیش‌ بینی ما برای جام جهانی مهم نیست و مهم تلاش جوانان ماست" بیان کرد: بازیکنان ما جانانه و غیرتمندانه بازی کردند، هرچند اسپانیا برد اما ما نباختیم.

وی با بیان اینکه پرتغال حریف قدری است و این بازی، بازی ستاره‌ هاست افزود: نظم تیمی پرتغال زیاد است و ضمن امیدواری اما بازی سختی است و نباید سطح توقعات را بالا برد.

آذری‌ جهرمی با یادآوری اینکه پرتغال در جایگاه هشتم دنیاست ادامه داد: اما امیدی که در مردم ما وجود دارد ارزشمند است و تیم فوتبال ما بازی قابل قبولی را به‌ نمایش گذاشته و غرور ملی را حفظ کرده است.

وی با اشاره به هدف سفر به استان کرمان گفت: زلزله‌ ای که در استان کرمان رخ داد سبب شد تا کاستی‌ ها خودنمایی کند و مشکل ارتباطات و ضعف زیرساخت‌ ها مردم استان کرمان را ناراحت کرده بود و با سفر به کرمان مسائل و مشکلات رسیدگی شد و وضعیت مطلوب نبود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعت با ابراز اینکه "ما چالش‌ هایی در استان داشتیم" اضافه کرد: عدم توازن در پوشش تلفن همراه در استان، 700 کیلومتر از جاده‌ های استان که پوشش‌ دهی مخابراتی نداشتند، 262 روستا در استان داشتیم که هیچ‌ گونه ارتباطی نداشتند و عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت در نقاط روستایی از جمله مشکلات استان بود.

وی با اشاره به اینکه مسئولین تفاوتی با مردم ندارند و جزو مردم هستند عنوان کرد: نباید این صحبت‌ ها به شعار خلاصه شود و باید به مرحله عمل برسد و هدف ما باید خدمتگزاری باشد نه شعار که در عمل.

آذری‌ جهرمی با تصریح به اینکه در کشورهای غربی این مسئله رواج دارد و برای کارهای شخصی وقتی از خانه خارج می‌ شوند مانند یک شهروند عادی با آنها برخورد می‌ شود بیان کرد: مسئولان ما هم باید این‌ گونه باشند و به متن جامعه بیایند.

وی با اعلام اینکه استان کرمان با چالش‌ های زیادی رو به‌ روست و بحران کم‌ آبی شاید مهمترین بحران استان باشد گفت: استان کرمان از درجه بالای محرومیت در برخی نقاط برخوردار است و فناوری اطلاعات می‌ تواند امروز به رفع محرومیت در این استان کمک کند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه فناوری اطلاعات می‌ تواند به حل مشکلات زیست‌ محیطی صرفه‌ جویی در مصرف آب، نخبه‌ پروری و شناسایی و حل مشکلات و محرومیت‌ ها کمک کند تصریح کرد: ما امیدواریم تا با استفاده از ظرفیت‌ های استان کاری کنیم تا این قابلیت‌ ها بالفعل شود.

وی با اذعان به اینکه تلاش زیادی برای کنترل پیامک‌ های تبلیغاتی در کشور شده دستاوردها خوب بوده اما کافی نیست، یادآور شد: هنوز هم بازار پیامک‌ های قاچاق وجود دارد و برنامه مدونی داریم تا قبل شهریور مشکل پیامک‌ های قاچاق را به‌ صورت ریشه‌ ای حل کنیم و باید دغدغه مردم را در زمینه مزاحمت‌ های پیامکی و فروش اطلاعات مردم حل کنیم.

ارسال نظر