گواهینامه مدیریت امنیت اطلاعات به رگولاتوری اعطا شد

رسانه کلیک - گواهی انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) از سوی مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ریاست جمهوری (مرکز افتا) به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعطا شد.

گواهینامه مدیریت امنیت اطلاعات به رگولاتوری اعطا شد

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ گواهی انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) در جلسه ای با حضور مهندس زارع، معاونت اجرایی این مرکز به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعطا شد.

زارع با تاکید بر اجرای دقیق طرح مرکز افتا در خصوص «امن سازی زیرساخت‌ های حیاتی در قبال حملات الکترونیکی» در تمامی دستگاه ها و زیر ساخت‌ های حیاتی کشور، توجه مستمر به موضوع امنیت فضای مجازی و نگهداشت سامانه مدیریت امنیت اطلاعات را بسیار مهم توصیف کرد.

معاون اجرایی مرکز افتای ریاست جمهوری عنوان کرد: در نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی، تفکیک وظایف متولیان این حوزه مشخص شده و مرکز مدیریت راهبردی افتا به عنوان تنها نهاد ناظر و هماهنگ کننده امنیت در حوزه دستگاه های زیرساختی معرفی شده است.

وی با اشاره به اهمیت نقش مراکز حراست دستگاه‌ ها به عنوان بازوی اجرایی مرکز افتا، خواستار تعامل بیشتر بخش فناوری اطلاعات و حراست دستگاه‌ ها شد.

در این مراسم، مسعود همدانلو قائم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نیز با اشاره به حمایت‌ ها و خدمات مرکز افتا در حوزه امنیت فضای سایبری، آمادگی رگولاتوری را برای تعامل هر چه بیشتر با مرکز افتا و پیشبرد اهداف امنیتی در زیرساخت‌ ها اعلام کرد.

ارسال نظر