دولت موظف است 90 درصد روستاها را به شبکه های ارتباطی تجهیز کند

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت مکلف شده در برنامه ششم توسعه، 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار را به شبکه های ارتباطی متصل کند.

دولت موظف است 90 درصد روستاها را به شبکه های ارتباطی تجهیز کند

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات روز سه شنبه در آیین افتتاح طرح های ارتباط روستایی در یزد عنوان کرد: در 6 ماه اول آغاز بکار دولت دوازدهم، 88 درصد روستاهای یزد زیر پوشش شبکه های ارتباطی قرار گرفته اند.

وی اظهار داشت: زیر ساخت‌ ها، خدمات و محتوا سه ضلع اصلی توسعه ارتباطات است و آن انقلابی که باید ایجاد شود تا توسعه در اقتصاد و بخش های دیگر اتفاق بیفتد، توسعه خدمات است که باید در این زمینه تلاش کنیم.

وزیر ارتباطات افزود: همه ارکان نظام و همه جوانان ما باید در بخش خدمات فعالیت خود را آغاز کنند، هر چند این فعالیت ها متوقف نبوده اما نیاز به انقلابی بزرگ در این حوزه است.

آذری جهرمی ادامه داد: با راه اندازی خدمات ارتباطی در روستاها، اطلاعات مناسب برای ترویج موضوع کشاورزی به صورت آنلاین در اختیار روستاییان قرار می گیرد و بیش از 2700 خانه بهداشت و پنج هزار دهیاری نیز به شبکه ارتباطی متصل می شوند.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: 90 درصد روستاهای استان یزد به خدمات ارتباطی متصل شده اند و با توجه به تلاش های صورت گرفته در یکسال گذشته، تمام شهرهای این استان به پوشش نسل سوم و چهارم خدمات متصل شده که این یک شاخص عدالت اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: 256 روستای استان یزد خدمات ارتباطی سه اپراتور را به طور همزمان دریافت می کنند که از ابتدای دهه فجر امسال این خدمات در دسترس مردم قرار گرفته است.

آذری جهرمی یادآور شد: هنوز در استان یزد 28 روستا داریم که فاقد هرگونه خدمات ارتباطی است که تلاش می کنیم این روستاها نیز به زودی از این خدمات بهره مند شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عصر دوشنبه برای افتتاح طرحهای ارتباطی وارد استان یزد شد.

ارسال نظر