5 زبان خارجی که می توان از آن‌ ها پول زیادی به دست آورد

رسانه کلیک - یادگیری زبان خارجی نقش موثری در میزان درآمد افراد دارد. در این مطلب قصد داریم پولسازترین زبان های خارجی را به تفکیک میزان درآمدی که عایدتان می کند، معرفی کنیم.

5 زبان خارجی که می توان از آن‌ ها پول زیادی به دست آورد

قبلا درباره مزایای شگفت انگیز یادگیری یک زبان خارجی، از قبیل پاکسازی ذهن برای بهبود مهارت تصمیم گیری صحبت شد. اما آیا می‌دانستید که فراگیری یک زبان دیگر می‌تواند به شما کمک کند تا پول بیشتری کسب کنید؟

شما احتمالا این شعار معروف وارن بافت را شنیده‌اید: «هر چه بیشتر بیاموزید، بیشتر کسب خواهید کرد». به نظر می‌رسد این قانون بیش از هر چیز دیگری در مورد یادگیری یک زبان جدید کاربرد داشته باشد.

حتی با اضافه شدن بیش از 295,000 شغل در ایالات متحده، میلیون‌ها نفر در تلاش برای پیدا کردن کار تمام وقت و یا یک شغل دیگر هستند. خبر خوب این است که فراگیری زبان خارجی، نه تنها شانس شما را برای پیدا کردن فرصت‌های شگفت انگیز شغلی افزایش می‌دهد، بلکه درآمد شما را نیز افزایش خواهد داد.

پیش بینی های سایت استخدامی CareerBuilder.com نشان داده است که 39 درصد از کارفرمایان ایالات متحده آمریکا قصد دارند افرادی را استخدام نمایند که بر دو زبان تسلط داشته باشند و نیمی از آنها گفته‌اند که اگر دو کاندید با شرایط مشابه داشته باشند، فردی را که بر دو زبان تسلط دارد، استخدام می کنند.

پول بیشتری کسب کنید

آژانس کاریابی تخصصی زبان یوروی لندن ، در این خصوص اذعان داشته است که با یادگیری یک زبان خارجی دیگر، تقریبا بین 10 تا 15 درصد به دستمزد شما افزوده خواهد شد.

این امر نشان می‌دهد که یادگیری یک زبان خارجی دیگر، سرمایه گذاری عاقلانه‌ای برای هر کسی در هر سنی است، چه در حال آماده شدن برای ورود به بازار کار باشد و یا به دنبال گسترش کار خود.

با فرض این‌که متوسط ​​حقوق و دستمزد شما حدود 45،000 دلار باشد، پس از فراگیری یک زبان دیگر با افزایش حقوق به میزان 2٪ در طی متوسط 40 سال و همچنین افزایش 1 درصد سالانه، تا زمانی که بازنشسته شوید، 67،000 دلار درامد اضافه کسب نموده‌اید. از آن‌جا که هر فردی می‌تواند یک زبان خارجی جدید را از طرق مناسب، به سرعت فرا گیرد، این سرمایه گذاری بسیار خوبی برای وقت اضافه شما خواهد بود.

علاوه بر این، باید بدانید که پاداش‌ها و حقوق و دستمزد بسته به زبانی که فرا خواهید گرفت، متفاوت خواهند بود. در این مقاله مرور سریعی بر چند زبان متداول و پاداش‌های سالانه آن‌ها که توسط مجله اکونومیست گزارش شده ، خواهیم داشت:

اسپانیایی - 1.5 درصد پاداش
فرانسوی - 2.3 درصد پاداش
آلمانی - 3.8 درصد پاداش

این بدان معنی است که شما می‌توانید از 50،000 تا 125،000 دلار اضافی را فقط با دانستن یک زبان خارجی دیگر به دست آورید!

فرصت‌های شغلی خود را گسترش دهید

با افزایش جهانی شدن، تقاضاهای شغلی که نیاز به دانستن یک زبان خارجی دارند، رو به فزونی نهاده‌اند.

طبق اداره آمار کار، ترجمه شفاهی و کتبی، جزو پنج شغلی است که به سرعت رو به افزایش بوده و انتظار می‌رود که این میزان در سال های 2012 تا 2022، 46 درصد افزایش یابد. به عنوان مثال، در صورت تسلط اعضای ارتش ایالات متحده به یک زبان خارجی دیگر، در ماه 1000 دلار بیشتر درامد خواهند داشت.

شما می‌توانید درب‌های فرصتهای شغلی جدید را به روی خود باز کنید و به عنوان مثال، به یک متخصص برند برای گوگل یا یک مترجم بازی برای نینتندو، تبدیل شوید و به ازای ترجمه هر بازی ویدئویی، مبلغی را دریافت کنید.

5 زبان مفید برای یادگیری

بیایید 5 زبان خارجی مفید را برای کسب پول بیشتر و بهبود زندگیمان فراگیریم.

1. آلمانی

همانطور که در نمودار بالا مشهود است، آلمانی شناخته شده‌ترین زبانیست که بیشترین درآمد را برای شما به ارمغان آورده و شما می‌توانید با این زبان، بیش از 125،000 (یورو) درآمد کسب نمایید.

هرچند این رقم ممکن است باعث تعجب بسیاری از افراد شود، چرا که ممکن است فرض شود زبان‌هایی مانند ماندارین، ژاپنی یا اسپانیایی با تولید ناخالص داخلی بالاتر،درآمد بالاتری را نیز فراهم خواهند آورد. در حالی‎که این امر در اکثر موارد صحیح است، آلمانی یک مورد استثنا به شمار می‌آید، زیرا آلمان یکی از سه قدرت برتر است و این بدان معنی است که این زبان برای یک فرد خارجی می‌تواند ارزشمندتر از زبان یک اقتصاد نسبتا بسته باشد.

2. فرانسوی

از آنجا که بیش از 200 میلیون نفر در 5 قاره مختلف موجود در سراسر جهان به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، این زبان، یکی از مفید ترین زبان‌ها جهت یادگیری به حساب می­آید.

در نگاه اول، ممکن است به نظر رسد که تنها کسانی که در فرانسه زندگی می‌کنند به زبان فرانسوی سخن می‌گویند، اما این زبان، دومین زبانی است که پس از زبان انگلیسی، به طور گسترده‌ای فراگیر شده است. دانستن چگونگی صحبت کردن به زبان فرانسوی، درب‌های شرکتهای فرانسوی را نه تنها در فرانسه بلکه در دیگر مناطق فرانسوی زبان جهان مانند کانادا، سوئیس، بلژیک و شمال و جنوب صحرای آفریقا به روی شما باز می‌کند. فرانسه به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان و سومین مقصد مهم برای سرمایه گذاری خارجی، یک شریک اقتصادی مهم به شمار می‌آید.

برای دانش آموزانی که به دنبال مدرک کارشناسی ارشد یا MBA خود هستند، تسلط به زبان فرانسوی می‌تواند به عنوان یک مزیت بزرگ عمل نماید. دانشگاه‌های مشهور فرانسه و مدارس تجاری این کشور، به عنوان بهترین موسسات آموزش عالی در اروپا و جهان رتبه بندی شده‌اند. دانش آموزانی که می‌توانند به زبان فرانسوی صحبت کنند واجد شرایط فرصت‌های تحصیلی اضافی هستند که می‌تواند باعث صرفه جویی در ده‌ها هزار دلار، هزینه آن‌ها شود.3. اسپانیایی

در دهه گذشته، دانستن زبان اسپانیایی نه تنها مزیتی برای مشاغل مختلف به شمار می‌آمد، بلکه ضروری نیز بود. در ایالات متحده و اروپا اسپانیایی، اولین زبان خارجی است که معمولا پس از زبان انگلیسی انتخاب می‌شود.

مهم نیست که در چه صنعتی مشغول هستید، ارقام موجود در نمودار بالا، نشان دهنده اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی، مخصوصا در کسب و کار هستند. علاوه بر تعداد زیادی از مشاغل که می‌توانید با دانستن زبان اسپانیایی بدان دست یابید، کشورهای اسپانیایی زبانی نیز مانند مکزیک، شیلی و کلمبیا به سرعت در حال احاطه اقتصاد جهانی هستند.

اگر انگلیسی زبان هستید، اسپانیایی ساده‌ترین زبان خارجی مفیدی است که می‌توانید فراگیرید. شما به سرعت می‌توانید زبان اسپانیایی را با استفاده از برنامه‌های آنلاینی مانند رایپ یاد بگیرید. در این برنامه، شما درس‌های خصوصی اسپانیایی را دریافت خواهید کرد و یک مربی آنلاین خصوصی، با شما تمرین خواهد کرد.

4. ماندارین

بر هیچکس پنهان نیست که چین، جدیدترین مهره اقتصادی قدرتمند است و نفوذ رو به رشد آن از آفریقا تا آمریکا را فرا گرفته است. اگر شما یک تاجر هستید باید بدانید که چین یک فرصت طلایی است، چرا که بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد که شما می‌توانید آنها را هدف قرار دهید.

براساس اطلاعات شرکت اسنتیتور در لندن، تقاضای داشتن موقعیت‌های اجرایی در چین، توسط شرکت‌های آمریکایی و چند ملیتی از سال‌های گذشته، 35 درصد افزایش یافته است، و مقادیر مشابهی نیز توسط سایر شرکت‌ها ثبت گردیده است.

با این حال، بر خلاف اسپانیایی، فراگیری زبان ماندارین بسیار پیچیده و دشوار است.

خبر خوب این است که اگر شما بتوانید ماندارین را فرا گیرید، قطعا می‌توانید رئیس آینده و همکاران خود را تحت تاثیر قرار دهید

5. عربی

جهان عرب به عنوان یکی از ثروتمندترین مناطق جهان شناخته شده چرا که دارای بیش از 600 میلیارد دلار، تولید ناخالص داخلی است. اقتصاد خاورمیانه تنها در دوره پنج ساله از اواسط سال 2003 تا اواسط سال 2008 تقریبا 120 درصد، پیشرفت نموده است.


با توجه به فراوانی فرصت‌های بازار در خاورمیانه، نیاز به سخنرانان غربی- عربی بسیار زیاد است اما تعداد زیادی از این سخنرانان، وجود ندارد. کسانی که به زبان عربی صحبت می‌کنند، فرصت‌های زیادی را برای توسعه حرفه بین‌المللی خود در صنایع مختلفی نظیر آموزش، امور مالی، روزنامه نگاری، خدمات خارجی و غیره به دست خواهند آورد.

ارسال نظر