تراشه های گوگل برای رقابت با چیپست های اپل روانه بازار می شود

رسانه کلیک - شرکت های زیادی در زمینه تولید تراشه های موبایل فعالیت دارند که از میان آن ها می توان به کوالکام، مدیاتک، سامسونگ و اپل اشاره کرد. به همین دلیل تراشه های گوگل برای رقابت با چیپست های اپل روانه بازار می شود.

تراشه های گوگل برای رقابت با چیپست های اپل روانه بازار می شود

گوگل امروز قرارداد خرید اچ تی سی با قیمت 1.1 میلیارد دلار را نهایی کرد. بر اساس این قرارداد، 2000 مهندس زبده به تیم گوگل اضافه می شوند تا این غول تکنولوژی آمریکایی به طراحی سخت افزار به صورت جدی تری مشغول شود. این شرکت به دنبال رقابت با کمپانی اپل است ( گوگل اچ تی سی را خریداری کرد؛ تولید انحصاری گوشی های پیکسل ).

در آینده گوگل سخت افزارهای سفارشی بیشتری تولید می کند

در گذشته گوگل وظیفه طراحی گوشی های هوشمند خود را به شرکت هایی همانند اچ تی سی و ال جی محول می کرد و خود بیشتر بر روی نرم افزار این دستگاه ها متمرکز می شد. با این حال به نظر می رسد گوگل خواهان دسترسی بیشتری بر روی محصولات با برند خود است.

برای توسعه مناسب هوش مصنوعی و واقعیت افزوده باید بین سخت افزار و نرم افزار هماهنگی بالایی وجود داشته باشد. برای دسترسی به چنین هدفی، گوگل خواهان توسعه تراشه های سفارشی است.

هدف بزرگ بعدی گوگل توسعه چیپست های اختصاصی خواهد بود. تراشه های گوگل با هدف مبارزه با پردازنده های قدرتمند اپل تولید خواهند شد. در حالی که تولید قطعات سفارشی نیازمند سرمایه زیادی است ولی در نقطه مقابل با استفاده از قطعات انحصاری، در بلندمدت هزینه های تولید کاهش می یابد. گوگل برای توسعه تراشه های خود سرمایه زیادی دارد.

تراشه های گوگل

گوگل در گوشی های پیکسل از چیپ انحصاری Pixel Visual Core استفاده می کند که البته کارایی آن در مقایسه با چیپست های مورد استفاده در گوشی های هوشمند کمتر است. با توسعه تراشه های انحصاری، وابستگی گوگل به شرکت هایی مانند کوالکام کاهش می یابد. این کار باعث می شود که گوگل از گوشی های هوشمند تولیدی خود پشتیبانی نرم افزاری بیشتری کند.

ارسال نظر