شائبه رایگان شدن ثبت‌ نام اولیه کارت ملی هوشمند تکذیب شد

رسانه کلیک - سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور شائبه رایگان شدن ثبت‌ نام اولیه کارت ملی هوشمند را رد و درباره آن توضیحاتی بیان کرد.

شائبه رایگان شدن ثبت‌ نام اولیه کارت ملی هوشمند تکذیب شد

به گزارش کلیک ؛ به نقل از تابناک، انتشار خبری مبنی بر رایگان شدن پیش ثبت‌ نام کارت ملی هوشمند که شرکت ملی پست در راستای تاکید وزیر ارتباطات و جهت تسهیل در ارایه خدمات مربوط به کارت هوشمند ملی اعلام کرد، موجب ایجاد شائبه در برخی شهروندان مبنی بر رایگان شدن ثبت‌ نام کارت ملی هوشمند شد؛ شائبه‌ای که سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال آن را رد کرد.

وی در این خصوص گفت: دفاتر پست و پیشخوان قبلا جهت ثبت‌ نام از افرادی که به دلیل عدم دسترسی به اینترنت نمی‌توانستند شخصا اقدام به ثبت‌ نام اولیه کارت‌ ملی هوشمند کنند، مبالغی حدود 2 الی 3 هزار تومان دریافت می‌کرد که با دستور وزیر ارتباطات، این خدمت شرکت پست برای شهروندان رایگان شد.

ابوترابی با بیان اینکه مبلغی که دفاتر پست به عنوان حق‌ الزحمه ثبت‌ نام از متقاضیان دریافت می‌کردند با هزینه ثبت‌ نام اولیه کارت ملی تفاوت دارد، تصریح کرد: هزینه ثبت‌ نام اولیه کارت ملی 20 هزار تومان است که مستقیما به خزانه دولت واریز می شود و متقاضیان برای ثبت‌ نام باید آن را پرداخت کنند.

ارسال نظر