دانشگاه تهران آمادگی مقابله با زلزله را ندارد!

رسانه کلیک - محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه آمادگی مقابله با بحران و زمین لرزه را ندارد.

دانشگاه تهران آمادگی مقابله با زلزله را ندارد!

به گزارش کلیک ؛ به نقل از خبرگزاری میزان، محمود نیلی احمد آبادی در مراسم افتتاحیه مرکز داده پشتیبان دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه در زمینه فیبر نوری میان دانشگاه‌های کشور پیشگام بوده و ظرفیت سخت‌ افزاری خوبی دارد.

وی افزود: هرچه از سوی ذی‌ نفعان تقاضا بالاتر رود، باعث می‌شود مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی و دانشگاه تهران نیز بیش از گذشته در این زمینه فعالیت داشته باشد.

رییس دانشگاه تهران با اشاره به سامانه‌ های فعال در سطح دانشگاه تاکید کرد: اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و به اعتقاد من وابستگی به سامانه‌ ها در حال افزایش است و هر چه این وابستگی بیشتر شود، بکارگیری این ظرفیت در دانشگاه رشد و افزایش پیدا خواهد کرد.

نیلی احمد آبادی خاطرنشان کرد: باید سیستم‌ های موجود را امن و برای شرایط بحرانی و زمین لرزه آماده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در دانشگاه تهران همانند وضع موجود در سراسر کشور آمادگی شرایط بحران وجود ندارد، گفت: در درجه اول باید مدیریت بحران را در دانشگاه ارزیابی و پیش‌بینی کنیم و در این‌ باره دستورالعمل‌ هایی تهیه و در راستای آن آموزش‌ های لازم نیز ارائه شود.

رییس دانشگاه تهران اظهار داشت: برای حفظ تجهیزات تعیین کننده و مهم در شرایط بحرانی باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

نیلی احمدآبادی با اشاره به اینکه انتقادات به مرکز فناوری اطلاعات در حال حاضر کاهش چشمگیری داشته است، گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف دانشگاه تهران رویکرد بین‌المللی است، امکانات و توانمندی‌های ما در این حیطه باید با توجه به آن دیدگاه پیش رود.

وی اضافه کرد: ما نباید مبنای پیشرفت را دانشگاه‌های دیگر در داخل کشور قرار دهیم و اگر بخواهیم در سطح بین‌المللی جایگاهی داشته باشیم باید تمامی سرویس‌ ها و خدمات را متناسب با آن نیازها ارتقا دهیم.

ارسال نظر