شارژ سریع در گوشی شیائومی Mi A1 با به روزرسانی اندروید 8 بتا فعال می‌شود

رسانه کلیک - کاربران گزارش کردند که قابلیت شارژ سریع با به روزرسانی سیستم عامل گوشی شیائومی Mi A1 به اندروید 8 بتا فعال می‌شود.

شارژ سریع در گوشی شیائومی Mi A1 با به روزرسانی اندروید 8 بتا فعال می‌شود

گوشی شیائومی Mi A1 اولین دستگاه در کمپانی شیائومی است که Android One را دریافت کرد. Android Oreo نام رسمی اندروید 8 است که در ۲۱ اوت ۲۰۱۷ توسط گوگل همراه با وقوع خورشید گرفتگی آمریکا عرضه شد.

گوشی شیائومی Mi A1 در لحظه خرید با اندروید 7.1.2 عرضه می‌شود و با اینکه چیپست آن از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند اما به صورت نرم‌افزاری این قابلیت غیرفعال است. شیائومی این گوشی را با وعده دریافت به روز رسانی به اندروید 8 عرضه کرد و حالا کاربران این گوشی می‌توانند نسخه بتای اندروید 8 را دریافت کنند.

با این به روز رسانی برخی از قابلیت های گوشی بهبود پیدا می کند و عملکرد سریع تر، بهبود کیفیت انمیشین ها، حالت تصویر در تصویر، API Autofil و تمام برتری های اندروید 8 در آپدیت اندروید شیائومی Mi A1 به آن اضافه می‌شود.

نکته جالب در بروز رسانی گوشی شیائومی Mi A1 فعال شدن قابلیت شارژ سریع این دستگاه است. گوشی های Xiaomi به خاطر باتری های بزرگ خود شناخته شده‌اند، اما آنها معمولاً از تکنولوژی Quick Charge کوالکام پشتیبانی نمی‌کنند؛ گرچه این قابلیت در سخت افزار آنها موجود است. گوشی شیائومی Mi A1 هم از این قاعده مستثنی نبود اما به نظر می‌رسد که با اندروید 8 این روند در حال تغییر است.

پس از انتشار آزمایشی Android Oreo beta، سایت فن‌آوری هند Telecomtalk تائید کرده است که این دستگاه در آخرین بروز رسانی، پشتیبانی از شارژ سریع را دریافت کرده است. با توجه به آزمایش های انجام شده، این گوشی در شارژ سریع به میزان 100 درصد در حدود 92 دقیقه شارژ می‌شود که این زمان بسیار سریع‌تر از حالت عادی است که 2 ساعت یا بیشتر طول می‌کشد. البته این قابلیت جدید شارژ سریع با استفاده از شارژر OnePlus آزمایش شده است.

اکنون که گوشی Xiaomi قابلیت شارژ سریع را از طریق روش های غیر رسمی دریافت کرده است باید دید که آیا این کمپانی به طور رسمی این ویژگی را در نرم افزار رسمی خود اضافه می‌کند یا خیر.

برخی معتقدند دلیل این‌که گوشی‌های شیائومی از تکنولوژی شارژ سریع استفاده نمی‌کنند، این است که احتمالاً این کمپانی هزینه ای بابت این قابلیت به شرکت کوالکام (Qualcomm) پرداخت نکرده است.

در حال حاضر نسخه بتای اندروید 8 (نسخه آزمایشی) در گوشی شیائومی Mi A1 قابل دسترس است و این کمپانی قول داده در صورتی که همه چیز به خوبی پیش برود، نسخه نهایی را به زودی ارائه خواهد کرد.

ارسال نظر