فروش سیم‌ کارت‌ فعال در بازار به نام خارجی‌ ها

رسانه کلیک - معاون وزیر ارتباطات گفت: مواردی از جمله سیم کارت های فعال که در بازار به فروش می رسند به نام خارجی‌ ها است که ممکن است نشانه‌ ای از افشای اطلاعات برخی مشترکان باشد که در دست بررسی است.

فروش سیم‌ کارت‌ فعال در بازار به نام خارجی‌ ها

به گزارش کلیک ؛ به نقل از فارس، حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه اغلب سیم‌ کارت‌ های فعالی که در بازار به فروش می رسند به نام خارجی‌ ها است،‌ گفت: عمده سیم‌ کارت‌ های ثبت شده به نام خارجی‌ ها که به عنوان سیم کارت های فعال فروخته می‌شود در کارهای خلاف مورد استفاده قرا می گیرد.

وی ادامه داد: کمترین تخلفات از طریق سیم کارت های فعال، قاچاق ترافیک است که به طور ماهانه با 7 تا 8 هزار سیم‌ کارت فعال در کار قاچاق برخورد می‌شود و علاوه بر این تخلف امکان بروز تخلف‌ های دیگری نیز وجود دارد.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: این موضوع در جلسات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی شده و در چارچوب قوانین موجود اعمال محدودیت‌ هایی برای مدیریت این موضوع در دستور کار است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این اپراتورهای موبایل موظف به برخورد با دفاتر متخلف در زمینه فروش سیم کارت فعال هستند و در این باره با دفاتر متعددی نیز برخورد و دفاتر متخلفان مسدود شده است اما علی‌ رغم این برخوردها هنوز این تخلف در بازار دیده می‌شود.

وی از مشترکان موبایل خواست در سامانه mobilecount.cra.ir تعداد سیم‌ کارت‌ های ثبت‌ شده به نام خود را بررسی کنند که در این سامانه تعداد سیم‌ کارت بدون ذکر شماره سیم‌ کارت اعلام می‌شود.

فلاح گفت: مشترکان باید سیم‌ کارت های احتمالی اضافی را بسوزانند و این زحمتی است که متخلفان بر گردن مردم انداخته‌اند.

وی درباره اظهارات اخیر وزیر ارتباطات مبنی بر ضرورت صیانت از حریم شخصی مردم در نگهداری از اطلاعات مشترکان موبایل گفت: مواردی مشاهده شده از جمله اینکه شخصی هنگام ورود به شهر جدیدی اطلاعات شهرستان برای او پیامک می‌شود که این موضوع ممکن است نشانه‌ ای از افشای اطلاعات برخی مشترکان باشد.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: اما درباره اینکه این موضوع ساماندهی شده است یا اپراتورها این کار را انجام داده‌اند به چنین مطلبی نرسیده‌ایم که اگر در این باره به قطعیت برسیم با متخلفان برخورد شدید خواهیم داشت.

وی یادآور شد: ممکن است عده‌ای بدون اطلاع اپراتور سوء استفاده‌ هایی کرده باشند که در حال بررسی هستیم.

ارسال نظر