آمار جالب میزان ترابرد شماره‌ های تلفن همراه/ کدام اپراتور مشترکان بیشتری را جذب کرده است؟

رسانه کلیک - ترابردپذیری شماره‌ های تلفن همراه با رویکرد حمایت از مردم برای تعیین اپراتور دلخواه از سال گذشته اجرا شد و اکنون جدیدترین گزارش از وضعیت میزان ترابردپذیری شماره‌ های تلفن همراه منتشر شده است.

آمار جالب میزان ترابرد شماره‌ های تلفن همراه/ کدام اپراتور مشترکان بیشتری را جذب کرده است؟

به گزارش کلیک ؛ به نقل از سیتنا، ترابردپذیری شماره‌ های تلفن همراه از جمله طرحهای ملی است که در وزارت ارتباطات دولت گذشته استارت خورد تا از سیطره انحصار اپراتورهای تلفن همراه بر ارتباطات همراه و مشترکان موبایل بکاهد و اختیار عمل را به مردم بدهد.

این طرح که سالهاست در کشورهای مختلف اجرا می‌شود، امکان تغییر اپراتور با حفظ شماره را می‌دهد؛ مشترکان تلفن همراه می‌توانند بدون تغییر شماره خود، اپراتورشان را تعویض کنند.

به عبارت دیگر اگر تا گذشته اپراتورها تعیین کننده شرایط برای ارائه خدمات به مشترکان بودند، با اجرای این طرح در گستره ملی، اختیار عمل در دست مشترکان قرار گرفت.

مشترکان در حال حاضر قادر هستند با مقایسه خدمات اپراتورهای مختلف ارتباطی، بهترین خدمات‌ دهنده را برگزینند و هر زمان رضایت شان را از دست دادند، با همان شماره به اپراتور دیگری نقل مکان کنند.

یکی از اهداف اجرای این طرح حفظ منابع ملی و کاستن از ارزش غیر واقعی برخی خطوط ارتباطی بود که در بازار با قیمت های بالایی خرید و فروش می‌شد؛ هر چند هدف نخست تا اندازه‌ ای محقق شد اما تاکنون نتوانسته به اندازه‌ ای که از اجرای آن توقع می‌رفت با قیمت های کاذب سیم‌ کارت در بازار مقابله کند.

با وجود گذشت بیش از یک سال از اجرای نهایی طرح ملی ترابرد پذیری شماره‌های تلفن همراه، وضعیت اپراتورهای اصلی تلفن همراه تا تاریخ 26 آذر ماه سال جاری در میزان جذب مشترکان دیگر اپراتورها (ترابرد ورودی)، میزان از دست دادن مشترک (ترابرد خروجی) و تراز ترابرد (وضعیت کلی در جذب و دفع مشترکان) و بر اساس گزارش پیمانکار این طرح به شرح جدول زیر است.

ترابردپذیری شماره‌ های تلفن همراه

تراز مثبت در جدول بالا نشان دهنده جذب بیشتر مشترک و تراز منفی نشان دهنده دفع بیشتر مشترک است.

ارسال نظر