شیائومی ماه گذشته بیش از ۱۰ میلیون گوشی فروخت

رسانه کلیک - فروش گوشی های شیائومی ماه گذشته رقم بالایی را به خود اختصاص داد به طوری که این شرکت با فروش ۱۰ میلیون دستگاه گوشی در ماه سپتامبر به رکورد تازه‌ای دست یافت.

شیائومی ماه گذشته بیش از ۱۰ میلیون گوشی فروخت

به گزارش کلیک ؛ به نقل از وب سایت cnet؛ لئون جون ، مدیر عامل شرکت شیائومی (Xiaomi) در جمع رسانه‌های چینی اظهار داشت: «این شرکت تنها در ماه سپتامبر بیش از ۱۰ میلیون درخواست برای خرید گوشی‌های هوشمند خود داشته است و این اولین بار است که شیائومی توانسته از مرز فروش ۱۰ میلیون دستگاه گوشی در یک ماه بگذرد؛ این به این معنی است که کسب و کار ما به یک سطح جدید دست یافته است».

Xiaomi هنوز در ایالات متحده آمریکا موجود نیست اما این شرکت در سال گذشته، صدر جدول گوشی‌های پرفروش در کشور چین را از آن خود کرد و این باعث شد تا یکی از چهار کمپانی بزرگ تولید کننده گوشی‌های هوشمند در جهان محسوب شود. بعد از این موفقیت محبوبیت شیائومی در هند هم رشد کرد.

خبر این رکوردزنی در فروش، تنها چند هفته پس از اعلام عرضه دو گوشی جدید شیائومی اعلام شد. در واقع این شرکت قصد دارد تا به زودی گوشی قیمت Mi Mix 2 و گوشی نسبتاً ارزان قیمت Mi A1 را روانه بازار کند.

هواوی یکی دیگر از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در کشور چین هم چندی پیش از موفقیت‌های خود خبر داده بود. این شرکت اعلام کرده بود که در ماه‌های ژوئن، جولای و به طور تقریبی در آگوست فروش بیشتری نسبت به اپل داشته و پس از سامسونگ در مقام دوم جهان قرار گرفته است. آمارهای این شرکت نشان می‌دهد که هواوی به طور متوسط ماهیانه ۱۲میلیون گوشی تلفن همراه می‌فروشد.

هرچند شیائومی با رکورد فروش ۱۰ میلیون در یک ماه هنوز نتوانسته است به هواوی برسد اما نیل شاه ، تحلیلگر اقتصادی، جدیدترین دستاوردهای شیائومی را یک «بازگشت فوق‌العاده» نامید. وی درباره فروش گوشی های شیائومی گفت: «این اتفاق به دلیل محبوبیت گوشی‌های Xiaomi در چین و به ویژه هند که با رشد تقریباً ۴۰۰ درصدی مواجه بوده است و همچنین گسترش آن به بازارهای جدید مانند روسیه، خاورمیانه و آمریکای لاتین رخ داده است».

این تحلیلگر اقتصادی در ادامه توضیحاتش عنوان کرد: «در واقع این موارد به شیائومی کمک کرد تا سهم بازار جهانی گوشی‌های هوشمند خود را به بالاترین حد ممکن برساند (از ۴ درصد در سپتامبر ۲۰۱۶ به ۹ درصد در سپتامبر ۲۰۱۷) و به نظر می‌رسد که این روند رو به رشد ادامه دارد».

ارسال نظر