چرا طراحان باید کدنویسی را یاد بگیرند یا حداقل آن را در نظر بگیرند

رسانه کلیک - طراحان، علی الخصوص طراحان گرافیک بایستی موضوع یادگیری کد نویسی را در اولویت قرار بدهند و این‌ بخش را جزو بخش های جدا نشدنی رشته کاری خود در نظر بگیرند.

چرا طراحان باید کدنویسی را یاد بگیرند یا حداقل آن را در نظر بگیرند

این یک سوال قدیمی است که کدام طراحان باید کد نویسی را یاد بگیرند و کدام نوع زبان برنامه نویسی را فرا بگیرند؟ بسیاری از طراحان هر زمان که این موضوع مطرح می شود، در این مکالمه تخصصی غوطه ور می شوند تا به یک نتیجه مطلق و نهایی برسند.

اما چرا ما هنوز در مورد این موضوع صحبت می کنیم؟

خوب می توان گفت چند دلیل وجود دارد، اما این عمدتا به دلیل واقعیتی است که در حال حاضر بیش از همیشه، شرکت ها به دنبال طراحانی هستند که HTML و CSS و جاوا اسکریپت را درک کنند و در این صورت است که این گونه از طراحان از ارزش ویژه ای برخوردار می شوند.

بنابراین آیا این بدان معنی است که من طراح باید علاوه بر مدارک طراحی، نیاز به یادگیری برنامه نویسی هم داشته باشم؟

در بعضی شرایط خاص دقیقا نمی توان گفت اما دلایل خوبی وجود دارد برای اینکه چرا شما باید حداقل یادگیری زبان برنامه نویسی را در نظر گرفت.

درک محدودیت ها

نه فقط از دیدگاه فنی، بلکه از لحاظ زمانی و اقتصادی نیز اگر چه شما ممکن است طراحی خود‌ را تکمیل کرده باشید اما باید یک بازه زمانی مشخص و اضافی در نظر بگیرید.

زمانی که فایل های نهایی طراحی را تحویل می دهید، نباید احساس آرامش کنید؛ چرا که این امکان وجود دارد پس‌ از تحویل طرح ها، توسعه دهندگان از شما بخواهند تا به بازنگری طرح مورد نظر بپرازید و از مهارت های کدنویسی خود استفاده کنید.

Learn Programing

درک اینکه چگونه توسعه دهندگان در پی اجرای طرح شما هستند، به شما کمک می کند تا با آنها کار راحتی داشته باشید، در وقت صرفه جویی کنید و از کارهای غیر ضروری جلوگیری کنید.

زبان عجیب و غریب خود را بگویید

در توضیح اندیشه های خود به توسعه دهندگان سعی کنید راحت باشید چرا که این امر باعث می شود تا طراحی مورد نظر خود را آسان تر انجام دهید و پیش بینی های لازم برای طرح خود را ارائه دهید.

شما همچنین می توانید نگرانی هایی را که ممکن است در طراحی داشته باشید، با دریافت بازخورد و درک چه چیزی از شما خواسته شده است، به حداقل برسانید.

این کار باعث می شود تا شما به طراح مورد علاقه یک شخص تبدیل شوید و از جایگاه ارزشمندی برخوردار گردید.

طرح های خود را بهبود بخشید

درک مبانی توسعه به شما در طراحی چندین راه سودمند ارائه می دهد. از جمله در نظر گرفتن تمام مراحل ایجاد و پیاده سازی طراحی.

شما قادر به در نظر گرفتن چیزهایی است که ممکن است در طراحی نادیده گرفته شده باشند، مانند: زمان بارگذاری، پیچیدگی کد و نگهداری کد.

این به شما کمک می کند تصمیمات ساده تر بگیرید و همچنین به جای اینکه تصمیمات شما مبتنی بر نتیجه گیری شخصی باشد، از دلایل فنی و‌ قانونی در تصمیمات خود استفاده کنید.

البته این امر می تواند با درخواست یک توسعه دهنده برای نظر طراحان انجام شود، با این حال به شما این امکان را می دهد که از مسیر سخت و‌ پر‌ فراز‌ و نشیب طراحی و‌کد‌نویسی به راحتی عبور کنید.

2th pic

ارزشمند تر از گذشته می شوید

یادگیری کدنویسی به شما قدرتی برای تبدیل طرح های خود به نمونه های کامل کار می دهد که همچنین می تواند به عنوان یک پایه استفاده شود.

تعاملات طراحی خود را با استفاده از CSS و جاوا اسکریپت، یا با استفاده از CoffeeScript Framer تحریک کنید.

یا حتی می توانید از توانایی های جدیدتان برای ساخت و راه اندازی یک محصول استفاده کنید.

اگر در شرایط حال حاضر علاقه ای به این کار‌ ندارید، نگران نباشید، این موضوع (یادگیری کدنویسی) یک دارایی ارزشمند محسوب می‌شود که به آینده کار فعلی شما ارزش‌‌ ویژه‌ ای می تواند بدهد.

نتیجه

بنابراین، به طور خلاصه:

یک فرد می تواند بدون برنامه نویسی طراحی کند؛ با این حال قطعا یادگیری کدنویسی می‌تواند به عنوان یک امتیاز ویژه در طراحی شناخته شود که ممکن است به شما در چندین راه کمک کند و به طور بالقوه شما را به یک طراح بهتر تبدیل کند.

همه چیز در مورد دانش ساخت، توسعه و تولید محصولات هوشمند و نحوه استفاده از مواد مهم است. من معتقدم که بسیاری از مردم این سوال را بیش از حد ادبی می کنند.

هیچ کس از شما این خواسته را ندارد که محصول نهایی را با نواقص جزیی و کلی تحویل دهید.

بهتر است در انجام ماموریت و طراحی‌ خود‌ با توسعه دهندگان همیشه در ارتباط باشید. این امر به شما کمک می کند که مهارت های فعلی خود را گسترش دهید. اگر شما تا به حال یادگیری کدنویسی را در نظر داشته اید باید قطعا این یادگیری را به کمال برسانید.

ارسال نظر