Tekken به زودی برای موبایل عرضه می‌شود

رسانه کلیک - پس از مدت‌ها انتظار شرکت Namco Bandai، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که بازی محبوب Tekken به زودی بر روی گوشی‌های هوشمند (اندروید و آی او اس) عرضه خواهد شد.

Tekken به زودی برای موبایل عرضه می‌شود

پیشنهاد تجربه بازی Tekken (تکن) بر روی گوشی‌های هوشمند، پیشنهاد ویژه‌ای است که هیچ گیمر و کاربر موبایلی نمی‌تواند آن را رد کند. بازی Street Fighter IV جزو بازی‌های مبارزه‌ای (Fighting) است که بر روی گوشی‌های هوشمند (اندروید و آی او اس) منتشر شده است. حالا چرا فرانچایز محبوب Tekken بر روی گوشی‌های هوشمند نیاید؟ در خبر رسمی منتشر شده، یک پورت از یک Tekken قدیمی بصورت انحصاری بر روی پلتفرم موبایل به زودی منتشر خواهد شد. گفتنیست این پورت ترکیبی از بازی Tekken 7 (که اخیرا بر روی کنسول‌های بازی عرضه شده است) و Tekken‌های قدیمی است.

بازی Tekken پلتفرم موبایل نیز تحت ویژگی Freemium عرضه خواهد شد. ویژگی Freemium تمامی گزینه‌های اصلی یک برنامه یا بازی را بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد اما برخی از ویژگی‌های برنامه و بازی مورد نظر از طریق پرداخت پول در دسترس کاربر قرار می‌گیرد. بسیاری از IP‌های بازی‌های موبایلی از ویژگی استفاده می‌کنند و بازی Tekken نیز یکی از همین بازی‌هایی است که در حالت Freemium منتشر خواهد شد. درست است که در حالت Freemium کاربران می‌توانند مدت‌ها بازی را بصورت رایگان تجربه کنند اما شاید یک آیتم یا آیتم‌هایی کاربر را وسوسه کند تا خرید‌هایی را انجام دهد و در ادامه یک اعتیاد کاذب در کاربر مورد نظر ایجاد کند.

البته این نکته را یادآور شویم که بازی Tekken پلتفرم موبایل همان تجربه کنسولی را به شما نخواهد داد اما می‌تواند یک تجربه لذت بخش و خاطره‌انگیز از فرانچایز محبوب Tekken (تکن) را برای کاربران فراهم کند. همان طور که می‌دانید سری بازی‌های فرانچایز Tekken در سبک ۳D Fighting (سبک مبارزه‌ای سه بعدی) منتشر می‌شوند. در نسخه موبایل این بازی، حالت ۳D به حالت ۲D تبدیل شده است علت آن هم این است که پلتفرم موبایل در اجرای بازی‌های مبارزه‌ای دارای یک سری محدودیت‌هایی است.

1th pic

بازی Street Fighter IV نیز در حالت ۲D بر روی گوشی‌های هوشمند عرضه شده است. این حالت باعث می‌شود تا کاربران برای کنترل صفحه‌های لمسی دچار مشکل نشوند و به راحتی بتوانند کنترل کاراکتر را بر عهده بگیرند. در سمت چپ نمایشگر موبایل، جهت‌های کنترل حرکت کاراکتر (جلو، عقب، پایین و بالا) قرار گرفته شده است در حالی که در سمت راست نمایشگر موبایل دکمه‌های مربوط به ضربات و کمبو‌های کاراکتر‌ها تعبیه شده است.

دلیل اینکه نمی‌توانیم این نسخه از بازی Tekken را با نسخه‌های کنسولی آن مقایسه کنیم این است که یک سری محدودیت‌ها در بازی اعمال شده است. به عنوان مثال سیستم چهار دکمه در نسخه موبایلی تکن وجود ندارد همان طور که حالت ۳D از این نسخه همانند سایر بازی‌های مبارزه‌ای پلتفرم موبایل، حذف شده است. در حالت کلی این یک بازی معمولی از سری بازی‌های Tekken است. با این وجود Tekken موبایل دارای یک سری حالت‌های خاص و سرگرم کننده است.

بخش Story (داستان) بازی، حول کاراکتر‌های کازویا و نینا می‌چرخد که اتمام این بخش برای کاربر چندان دشوار نیست. در واقع شما با اتمام بخش Story به یک سری از پاداش‌ها دست پیدا می‌کنید اما قطعا تجربه این بخش لازم و ضروری نیست. رویدادهای زنده (Live Events) نیز قابل بازی هستند، جایی که شما می توانید چالش های خاصی را برای به دست آوردن جوایز و پاداش‌ها به اتمام برسانید. و در نهایت حالت Dojo وجود دارد، جایی که می توانید به دشمنان Dojo حمله کنید یا مبارزان را برای دفاع از خود و کسب پاداش انتخاب کنید.

اما چرا شما نمی‌توانید به مدت طولانی و مکررا Tekken Mobile را بازی کنید؟ این مورد به مکانیزم و ساختار ویژگی Freemium برمی‌گردد. نوار سلامت (Health Bar) مبارز شما پس از هر مبارزه ای باز نمی گردد و پر نمی‌شود حتی اگر در وسط یک رویداد (Event) یا چپتری از داستان قرار دارید با گذشت زمان نیز بهبود نخواهد یافت. برای پر کردن نوار سلامت مبارز مورد نظر خود نیاز به استفاده از کیت های سلامت هستید که برای پر کردن این کیت‌های سلامت به الماس (Gem) نیاز دارید. این همان ارز پرمیوم ویژگی Freemium محسوب می‌شود. در سایر بازی‌های مبارزه‌ای نیز مشابه همین سیستم با اندکی تغییر در گیم‌پلی بازی وجود دارد.

2th pic

یکی از فاکتور‌های خسته کننده شروع بازی استفاده محدود از سه کاراکتر است. شما در طول روند گیم‌پلی و پس از چند ساعت بازی، سکه‌هایی را برای خرید پک‌های پرمیوم (Premium Packs) بدست می‌آورید. این پک‌های پرمیوم حاوی کاراکتر مبارز یا قطعات تکه تکه شده مبارز است. شما برای ساخت یک مبارز به ۱۰ قطعه از قطعات تکه تکه شده مبارز نیاز دارید. اگر شما قبلا از تکه‌ها مبارز را درست کرده‌اید می‌توانید آن را تبدیل به کارت‌های Waza کنید.

بازی Tekken Mobile هم اکنون در iTunes Store کانادا برای دانلود موجود است و به زودی برای سایر مناطق در پلتفرم‌های اندروید و آی او اس منتشر خواهد شد.

ارسال نظر