نقطه ضعف آیفون های جدید و چالش بزرگ اپل

سرعت در عصر ارتباطات، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و شرکت های مختلف همواره می کوشند با ارائه بالاترین سرعت ممکن، مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنند.متاسفانه در آیفون های جدید اپل شاهد استفاده از جدیدترین فناوری ارتباطی نخواهیم بود.

نقطه ضعف آیفون های جدید و چالش بزرگ اپل

به گزارش کلیک، شرکت اپل احتمالاً به دلیل دعوای حقوقی خود با کوالکلام، به عنوان یکی از رهبران بزرگ صنعت موبایل، در این راه با مشکلاتی رو به رو خواهد شد.

اکنون پرسرعت ترین تکنولوژی برای بهره گیری از اینترنت همراه، تکنولوژی LTE است که در جدیدترین نسخه های خود، قادر به دستیابی به سرعت های گیگابیتی نیز شده است؛ و جالب اینجاست که در حال حاضر فقط شرکت کوالکام توانسته تکنولوژی مذکور را در چیپست های خود ارائه کند و سایر تامین کنندگان هنوز موفق به این کار نشده اند.

در حال حاضر فقط مودم های X16 کوالکام می توانند به سرعت های گیگابیتی دست پیدا کنند.

کمپانی اپل از مودم های کوالکام و اینتل برای دسترسی به اینترنت در آیفون های خود، بهره می گیرد و همانگونه که پیش از این هم اشاره کردیم، فقط مودم های X16 کوالکام توانایی دستیابی به سرعت های گیگابیتی را دارند. اپراتورهای اصلی موبایل در آمریکا نیز تلاش می کنند برای کسب سهم بیشتر از بازار، تکنولوژی مورد نظر را هرچه سریعتر وارد شبکه تحت پوشش خود نمایند.

اکنون به نظر می رسد اینتل در این میان، قادر نیست چیپست های مجهز به LTE گیگابیتی را به موقع در اختیار اپل قرار دهد و از سوی دیگر، کمپانی ساکن کوپرتینو نیز به دلیل مسائل حقوقی نمی تواند همه چیپست های مورد نیاز را از طرف دعوای خود در دادگاه تامین کند.

اپل با توجه به شرایط موجود، از هر دو تولیدکننده برای تامین چیپست آیفون استفاده می کند اما برای یک دست شدن محصولات و جلوگیری از نارضایتی های احتمالی، قابلیت LTE گیگابیتی را در موبایل های مجهز به مودم کوالکام غیر فعال خواهد کرد.

البته شاید عدم ارائه تکنولوژی LTE از سوی اپل روی آیفون های جدید در پاییز امسال، چندان هم دارای اهمیت نباشد چرا که مشخص نیست اپراتورهای موبایل دقیقاً چه زمانی موفق به عرضه اینترنت گیگابیتی در سطح پوششی وسیع خواهند شد و از همین رو، داشتن موبایلی با فناوری مورد بحث وقتی شبکه مورد نیاز در دسترس نباشد، تجربه متفاوتی را برای کاربر رقم نخواهد زد.

ارسال نظر