یک اپلیکیشن اپل جایگزینی دقیق برای BMI

یک اپلیکیشن جدید توسعه داده شده است که می تواند دقیق تر و مفیدتر از شاخص توده بدنی به محاسبه وضعیت سلامت بدن بپردازد. این اپلیکیشن این قابلیت را دارد که به عنوان جایگزین یا مکمل شاخص توده بدنی در مراکز بهداشتی مورد استفاده قرار بگیرد.

یک اپلیکیشن اپل جایگزینی دقیق برای BMI

به گزارش کلیک ، اپلیکیشن های موبایل کاربردهای فراوانی دارند. امروزه یکی از کاربردهای این نوع از برنامه های کاربردی، استفاده در حوزه های پزشکی است. یک اپلیکیشن جدید اپل توسعه داده شده است که قصد دارد اندازه گیری دقیق تری از سلامت بدن ارایه بدهد. این اپلیکیشن که برای اولین بار در دسترس جامعه بهداشت و درمان قرار گرفته است، BVI نام دارد، نسبت به BMI اندازه گیری دقیق تری انجام می دهد.

این راز از کسی پوشیده نیست که شاخص توده بدنی (BMI)، یک اندازه گیری دقیقی از سلامتی فرد نیست. این شاخص نزدیک به ۲۰۰ سال پیش ایجاد شد. از آن زمان در علوم پزشکی پیشرفت های زیادی شده است که محدودیت های BMI را نشان داده اند، ولی این پیشرفت ها هنوز جایگزین مناسبی برای BMI در اختیار فراهم آورندگان سلامت قرار نداده اند.

BVI قادر به اندازه گیری ترکیب بدن در مقیاس شاخص حجم بدن با استفاده از دوربین iPad است. دو تصویر از یک فرد تهیه می شود و در کنار اطلاعات دیگر مانند سن و فعالیت های گزارش شده، اپلیکیشن یک عکس فوری دقیق از توزیع چربی و خطرات احتمالی که به همراه دارد ارایه می دهد.

طبق گزارشات BVI امریکا، شرکت مسئول ایجاد نرم افزار با اندازه گیری های سه بعدی و شرکت مادر، BVI در مقایسه با BMI خیلی دقیق تر است و چربی احشایی را مورد هدف قرار داده است. چربی احشایی در شکم و دور اعضای بدن جمع می شود. این نوع چربی بدترین نوع چربی است که در اطراف بدن جمع می گردد.

فناوری های مشابه BVIف از ۱۶ الی ۲۰ دوربین استفاده می کنند، در BVI دو دوربین بیشتر مورد استفاده قرار نگرفته است و با استفاده از یک iPad دو تصویر انداخته می شود که به طور موثری با یکدیگر ادغام می شوند و یک تصویر سه بعدی از بدن انسان فراهم می کند.

این شرکت، یافته های خود را که در طول فرایند توسعه از طریق مقایسه داده های بدست آمده از اپلیکیشن برای هر فرد توسط اسکنرهای MRI کسب شده است اعتبار سنجی کرد. نتایج نشان می دهد که در حال حاضر BVI دقیق تر از BMI عمل می کند و این اپلیکیشن می تواند به طور مستمر مورد استفاده قرار گیرد. یادگیری ماشین که در این اپلیکیشن استفاده شده است، در تطبیق شکل بدن با حجم آن ماهرانه عمل کرده است. این شرکت از یادگیری ماشین برای بهبود نتایج خود در طول زمان استفاده کرده است و اعتبار آن را مورد ارزیابی قرار داده است.

نتیجه نهایی این شرکت از فناوری BVI این است که این اپلیکیشن می تواند به عنوان یک استاندارد جدید پزشکی توسط متخصصان بهداشتی استفاده شود. استانداردی که می تواند جایگزین یا حداقل مکمل BMI باشد و حتی بیشتر از ان مفید واقع شود و داده های سلامت را عملی تر در اختیار پزشکان قرار دهد.

با استفاده از این اپلیکیشن هر فرد می تواند در خانه یا در محل کار به طور مداوم شاخص حجم بدن خود را بدست آورد. ایده پشت BVI قابل درک است برای افراد و می تواند در زندگی افراد جای باز کند. شرکت توسعه دهنده این اپلیکیشن و کلینیک Mayo به فکر جهانی کردن این استاندارد تا سال ۲۰۲۰ هستند. محققان برای ادامه تحقیقات خود به صدها داده از افراد در جوامع مختلف نیاز دارند.

این اپلیکیشن هم اکنون در اپ استور در دسترس است و شما می توانید به رایگان آن را دانلود کنید.

.

ارسال نظر