شارژ سریع ۲۰۰ وات شیائومی در ۸ دقیقه، رکوردی تازه در دنیای فناوری!

رسانه کلیک - غول چینی به‌تازگی از شارژ سریع ۲۰۰ وات شیائومی در کنار شارژ بی‌سیم ۱۲۰ وات رونمایی کرده است که به ترتیب می‌توانند در ۸ و ۱۵ دقیقه تلفن همراه شما را شارژ کنند. 

شارژ سریع ۲۰۰ وات شیائومی در ۸ دقیقه، رکوردی تازه در دنیای فناوری!

شرکت شیائومی در زمینه ابداع و تولید تکنولوژی‌های شارژ پرسرعت همواره در مقام اول بین رقبای خود قرار داشته است. حال با معرفی شارژ سریع ۲۰۰ وات شیائومی بصورت سیمی و سرعت شارژ ۱۲۰ وات بی‌سیم، این شرکت مجددا رکوردی جدید را به‌نام خود ثبت کرده است.

کمپانی چینی تکنولوژی جدید خود را HyperCharge نام‌گذاری کرده است که در گوشی‌های بلک شارک نیز از این نام استفاده شده بود.

طبق ادعای این شرکت، با تکنولوژی جدید می‌توان یک گوشی با باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری را بصورت سیمی از صفر تا صد تنها در ۸ دقیقه شارژ کرد! همچنین فناوری جدید به کمپانی امکان استفاده از شارژر بی‌سیم ۱۲۰ وات را نیز می‌دهد که در مدت زمان ۱۵ دقیقه، گوشی را بطور کامل شارژ می‌کند.

این کمپانی از فناوری جدید خود ویدیویی به عنوان مدرک منتشر کرده است که در آن گوشی مورد آزمایش، یک دستگاه Mi 11 Pro شخصی‌سازی شده است و از قابلیت HyperCharge بهره می‌برد.

طبق ویدیو، از لحظه اتصال شارژر به گوشی، بعد از سه دقیقه، ۵۰ درصد از ظرفیت باتری شارژ شده و کمتر از هشت دقیقه طول می‌کشد که این باتری به میزان ۱۰۰ درصد خود دست پیدا کند. همچنین این ویدیو به ما پروسه شارژ بیسیم این دستگاه را نیز نشان می‌دهد. که در آن گوشی مورد آزمایش در یک دقیقه به ۱۰ درصد شارژ و بعد از گذشت هفت دقیقه، به میزان ۵۰ درصد رسیده است.

هنوز مشخص نیست که این غول تکنولوژی چینی چه زمانی از فناوری جدید در محصولات خود استفاده کند، زیرا از لحاظ تئوری، فناوری معرفی شده می‌تواند گرمای بیشتری تولید کرده و همین مسئله منجر به کاهش عمر باتری شود.

حال باید دید که این شرکت چه برنامه‌ای برای حل مشکل تولید گرمای بیش از حد و کاهش عمر باتری در سر دارد.

ارسال نظر