تعرفه VoLTE و VoWiFi با تماس عادی برابر است

مدیرعامل عامل ایرانسل در گفتگو با خبرنگاران، تعرفه VoLTE و VoWiFi را برابر با تعرفه‌های تماس معمولی در ایرانسل دانست.

تعرفه VoLTE و VoWiFi با تماس عادی برابر است

به گزارش کلیک، علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد حذف بسته ۱۰۰ گیگابایتی یکساله این اپراتور اعلام کرده است: «بسته‌ یکساله به شش‌ماهه تبدیل شده است و قیمتش هم تغییری نکرده است. با آمدن فناوری TDD-LTE سیاست‌های ارائه بسته در ایرانسل تغییر می‌کند. به دلیل استفاده ثابت از TD-LTE بسته‌های پر حجم به این فناوری ارسال می‌شود و بسته‌های با حجم متوسط و کمدر FD-LTE (شبکه معمولی LTE که در تمام گوشی‌های ۴G استفاده می‌شود) ارائه خواهد شد. پیش از این به دلیل عدم ارائه TD-LTE این بسته‌ها در شبکه ۴G ارائه می‌شد.»

دزفولی به سئوال دیگر خبرنگاران در مورد قیمت و زمان ارائه‌های جدید ایرانسل که با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شده است، گفت: «در بحث TDD-LTE قیمت‌ بسته‌ها بیش از یک ماه است که بر روی سایت ایرانسل قرار دارد. دو نوع مودم داخلی (in door) برای TD-LTE ارائه می‌شود که قیمت هر دو ۳۵۹ هزار تومان است. یک مودم خارج ساختمانی (out door) نیز برای این فناوری ارائه می‌شود که تا دو هفته دیگر به بازار ارائه می‌شود و قیمت آن هنوز مشخص نیست.»

مدیرعامل ایرانسل در همین زمینه توضیحات دیگری نیزافزود : «در فناوری VoLTE (تماس در بستر LTE بدون برگشت به شبکه ۳G یا ۲G )که تعرفه مکالمه هیچ تفاوتی با تعرفه‌های کنونی ندارد. VoWiFi (تماس در بستر وای‌فای) نیز همین تعرفه‌هاست مگر اینکه فرد هزینه‌ای برای وای‌فای و اینترنت بپردازد که آن هم مبلغی نمی‌شود. این دو سرویس نیز به زودی و در هفته‌های آینده به کاربران ایرانسل ارائه خواهد شد.»

او همچنین به این موضوع نیز اشاره کرد که : «سیم‌کارت گردشگر که هم اکنون عرضه‌ می‌شود. سیم‌کارت کودک و نوجوان نیز آمده عرضه به بازار است. سیم‌کارت چند شماره‌ای نیز تا سه هفته دیگر به بازار ارائه می‌شود و مشترکان ایرانسل می‌توانند از این سیم‌کارت استفاده کنند.»

دزفولی در ادامه صحبت هایش در مورد فناوری +۴G یا همان فناوری LTE Advance گفت: «کاربران ایرانسل که گوشی‌های آنها دارای مودم نسل چهارم Cat6 به بالاست می‌توانند از این فناوری استفاده کنند. هم اکنون گوشی‌های زیادی در بازار از این مودم‌ها بهره‌مند هستند.»

ارسال نظر