ابعاد جدید طرح مبارزه با قاچاق کالا

پس از ماجرای پاساژ علاالدین، به نظر می رسد موضوع مبارزه با قاچاق تلفن همراه به طور جدی تر دنبال خواهد شد.

ابعاد جدید طرح مبارزه با قاچاق کالا

به گزارش کلیک، صبح امروز نیروی انتظامی با حضور در بازار علاالدین تهران، با متخلفان برخورد و گوشی های قاچاق را جمع آوری کرد.

ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه، گفت: طرح مبارزه با قاچاق تلفن همراه تنها مربوط به یک پاساژ خاص و یک برند و یا یک نمایندگی نیست و تمامی گوشی های موجود و مراکز فروش را شامل می شود.

درستی افزود: موضوع قاچاق در بازار گوشی موبایل، سال ها است که وجود دارد و هم اکنون با توجه دولت به این مقوله، شرایطی ایجاد خواهد شد تا گوشی های موبایل به صورت قانونی در راستای حمایت از مصرف کنندگان در بازار یافت شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و تلفن همراه خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ورود گوشی های قاچاق باید تمهیداتی برای واردکننده درنظر گرفته شود و محدویتی برای واردکننده ایجاد نکند تا افراد بتوانند به راحتی در این بازار فعالیت کنند.

وی تاکید کرد: وارد کنندگان گوشی های موبایل باید از وزارت صنعت، مجوز فعالیت داشته باشند و قرار است در این طرح، مبارزه با قاچاق از مبادی ورودی انجام پذیرد.

او توضیح داد: حدود ۳۰۰ هزار واحد صنفی خرید و فروش گوشی موبایل در تهران وجود دارد که موضوع قاچاق تنها مربوط به تعداد کمی از این واحدهای صنفی است که با عزم ملی ایجاد شده به زودی این تعداد نیز، جمع آوری می شود.

درستی بیان کرد: در عین حال شاهد فروش گوشی های قاچاق از طریق برخی سایتهای نامعتبر اینترنتی هستیم که با اجرای این طرح، امیدواریم به زودی این کالاها در سطح بازار جمع آوری شود . برخورد با پدیده قاچاق باید مورد استقبال فروشندگان قرار گیرد و بازار را از رکود فعلی خارج کند.

وی اظهار داشت: کالاهایی که دارای فاکتور خرید و تاییدیه گمرک هستند شامل کالاهای قاچاق محسوب نشده و فروشندگانی که فاکتور معتبر خرید دارند نباید نگران اجرای این طرح باشند.

ارسال نظر