کشف شکاف جدید در ایستگاه فضایی بین المللی باعث نگرانی شد

دیروز دوشنبه ۳۰ اوت بر اساس گزارش یک مقامات ارشد حوزه هوافضا؛ فضانوردان روسی شکاف‌هایی در ماژول "زاریا"(Zarya) ایستگاه فضایی بین المللی کشف کرده اند که باعث نگرانی از گسترش این شکاف‌ها در طول زمان شده است.

کشف شکاف جدید در ایستگاه فضایی بین المللی باعث نگرانی شد

مشاهده شکاف های جدید در ایستگاه فضایی بین المللی

به نقل از رویترز، " ولادیمیر سولوویف"(Vladimir Solovyov)، مهندس ارشد شرکت "انرژیا"(Energia) به خبرگزاری روسی "RIA" گفته است که شکاف‌هایی سطحی بر روی ماژول "زاریا" دیده شده است. این اتفاق بدی است و ممکن است با گذر زمان این شکاف‌ها گسترش پیدا کنند. او در مورد اینکه آیا این شکاف‌ها منجر به نشتی هوا شده‌اند یا خیر توضیحی نداد.

او پیش از این گفته بود که تجهیزات ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال فرسوده شدن هستند و هشدار داده بود که ممکن است در سال ۲۰۲۵ بسیاری از تجهیزات از بین بروند.

بیشتر بدانید: ناسا برای نابود کردن ایستگاه فضایی دنبال چاره می گردد!

ایستگاه فضایی بین‌المللی به تازگی حوادث زیادی را پشت سر گذاشته است. مقامات روسی ماه گذشته اعلام کردند که نقص نرم‌افزاری و خطای انسانی منجر به روشن شدن ناگهانی یکی از ماژول‌ها و تغییر جهت ایستگاه فضایی شده است. آژانس فضایی روسیه نیز ماه گذشته خبر از افت فشار در یکی از ماژول‌ها داد که در اثر نشتی هوا رخ داده بود.

روسیه اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۴ در ایستگاه فضایی خواهد ماند.

ایستگاه فضایی بین‌المللی در نوامبر سال ۱۹۹۸ با پرتاب ماژول "زاریا" متولد شد. این ایستگاه اکنون در فاصله‌ی حدود ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین با سرعت ۲۷هزار و ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت در حرکت است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر