پایان رسمی کار سایت الکسا | چالش جدید دیجیتال مارکتینگ کسب و کارهای ایرانی

سرانجام سایت الکسا به طور رسمی امروز فعالیت سایت خود را خاتمه داد و با انتشار متنی، این موضوع را به اطلاع کاربران خود رساند.

پایان رسمی کار سایت الکسا | چالش جدید دیجیتال مارکتینگ کسب و کارهای ایرانی

الکسا که به عنوان یک منبع معتبر و اصلی در سالهای اخیر در بین کسب و کارهای ایرانی برای سنجش کیفیت یک سایت و تخمین بازدید روزانه اش به حساب می آمد؛ طبق اعلام قبلی قرار بود از 1 می 2022 فعالیتش را خاتمه دهد. این سایت اعلام کرد فعالیت افزونه الکسا همچنان تا دسامبر 2022 ادامه خواهد داشت و افزونه الکسا تا زمستان 1401 همچنان به رتبه دهی به سایتها بر اساس ترافیک آنها می پردازد.

اگرچه این سایت امکان حذف دائمی همه اطلاعات یک سایت به درخواست صاحب سایت مذکور را در صفحه اصلی خود قرار داده تا اگر مالک هر سایت تمایلی به نمایش داده هایش ولو از طریق افزونه ندارد، این امکان نیز مسدود شود.

سوال اساسی برای بسیاری از صاحبین کسب و کار پس از این اتفاق این است که پس از پایان کار الکسا، بر چه متر و معیاری سایت ها رو مورد ارزیابی قرار دهند؟ البته سایتهای مشابه مثل similarweb وجود دارند اما به سبب عادت صاحبین کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ به رتبه الکسا، این تغییر کمی سخت خواهد بود چرا که الکسا تقریباً مورد پذیرش همه صاحبین و فعالین حوزه فناوری و اقتصاد در ایران قرار داشت و پیدا کردن سایت جایگزین که اعتبارش مورد پذیرش همگانی باشد، کمی سخت به نظر می رسد.

ارسال نظر