ذخیره خودکار و متناوب کار ها و فایل ها در ویندوز با نرم افزار AutoSaver

آیا تا به حال آرزو کرده اید که تمامی نرم افزار های ویندوز به قابلیت ذخیره خودکار آخرین تغییرات و کار های انجام شده مجهز بود؟ اگر چنین است، باید بدانید که به آرزوی خود رسیده اید! نرم افزار AutoSaver کار های انجام شده بر روی هر فایل یا ابزاری که از آن استفاده می کنید را به صورت خودکار و متناوب ذخیره می کند.

ذخیره خودکار و متناوب کار ها و فایل ها در ویندوز با نرم افزار AutoSaver

کلیک - به عنوان مثال در صورتی که از نرم افزار Word برای نوشتن یک مطلب استفاده می کنید، AutoSaver به صورت خودکار هر چند دقیقه یک بار متون نوشته شده را ذخیره می کند تا در صورتی که سیستم با مشکل مواجه شد، اطلاعات خود را از دست ندهید. دوره زمانی ذخیره کار های انجام شده قابل تنظیم بوده و حداقل آن یک دقیقه است.

این نرم افزار دارای دو مزیت بسیار خوب است: اولا حجم آن بسیار اندک بوده و در حدود ۲۱ کیلو بایت است. ثانیا AutoSaver نرم افزاری پرتابل است و نیازی به نصب ندارد.

توجه: اگر هنوز از ویندوز ۷ یا نسخه های قدیمی تر ویندوز استفاده می کنید، باید ابتدا .NET Framework 4 را نصب نمایید.

دیگر نگران هنگ کردن سیستم نباشید

هنگ و کرش کردن سیستم مشکلی بسیار آزار دهنده است. از طرف دیگر ممکن است زمانی از ذخیره کردن کار های انجام شده غافل شده و با هدر رفتن تمام زحمات خود با فاجعه ای فراموش نشدنی مواجه شوید!

اما با استفاده از نرم افزار AutoSaver دیگر هیچ جای نگرانی وجود ندارد، چرا که این برنامه به صورت خودکار و متناوب همه چیز را ذخیره می کند.

ابتدا نرم افزار را اجرا کرده تا صفحه آن باز شود. اکنون یک آیکون شبیه به فلاپی در system tray (بخش راستی تسکبار) ظاهر می شود. روی این آیکون کلیک کرده تا برنامه باز شود. اکنون می توانید دوره زمانی ذخیره فایل ها را از بخش Save Interval تنظیم کنید. همچنین می توانید با تیک زدن گزینه Run when Windows starts، این نرم افزار را به صورت خودکار با راه اندازی سیستم اجرا کنید.

از آنجایی که ممکن است ذخیره خودکار در بعضی از برنامه ها آزار دهنده باشد، سازنده این نرم افزار امکان استثنا کردن برنامه ها از ذخیره سازی خودکار راs فراهم کرده است. برای مثال ذخیره خودکار صفحات وب در مرورگر می تواند مشکل ساز باشد و شما را با پیغام های مکرر ذخیره صفحه مواجه کند.

برای استثنا کردن برنامه ها می توانید با فعال کردن گزینه Auto save in all apps expect برنامه های مورد نظر را با کلیک بر روی دکمه Add اضافه کنید. همچنین با فعال سازی گزینه Auto save only these apps عملیات ذخیره سازی خودکار فقط در برنامه های انتخاب شده انجام می شود.

ارسال نظر