راه حل مشکل نمایش تصاویر اینستاگرام در مرورگر فایرفاکس

همه‌ی ما در طول رزو چندین بار به اینستاگرام سر میزنیم و اگر پشت کامپیوترمان باشیم ترحیج می‌دهیم تا از طریق وب سایت این اپلیکیشن پیج‌ها را چک کنیم. اما به دلیل مشکلی که فایر فاکس با این وب سایت دارد، نمی‌توان تصاویر را براحتی مشاهده کرد. برای حل این مشکل در ادامه با کلیک همراه باشید.

راه حل مشکل نمایش تصاویر اینستاگرام در مرورگر فایرفاکس

کلیک - اینستاگرام جزء بزرگترین شبکه‌های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن عکس و فیلم است. سادگی و افکت‌های تصویری زیبا، دلیل اصلی محبوبت این اپلیکیشن می‌باشد. برای ارسال کردن تصویر حتما باید اپلیکیشن ویژه اندروید و یا ios را داشته باشید، اما برای مشاهده‌ی تصاویر می توانید از وب سایت اینستاگرام نیز استفاده کنید و به راحتی پیج خود و یا سایرین را ببینید.

برای تست این مورد پروفایل کریستیانو رونالدو بازیکن تیم رئال مادرید را با مرورگر فایر فاکس باز کردیم و بر روی یکی از تصاویر کلیک می‌کنیم، در ادامه یک تب جدید باز شد و تصویر به نمایش درآمد.

در دیگر مرورگرهای مانند گوگل کروم، اپرا و اینترنت اکسپلورر هنگامی که روی یک عکس کلیک کنید، تصویر مورد نظر در یک قاب در همان تب نشان داده خواهد شد.

مشکل فایرفاکس با وب سایت اینستاگرام به همین جا ختم نمی‌شود، حتی ممکن است هر چقدر بر روی تصاویر کلیک کنید، باز نشوند. در این موارد باید صفحه ایستاگرام را بسته و مجددا وارد شوید، برای باز کردن هر عکس باید این پروسه را انجام دهید. در ادامه راه حل موقتی را برای مشکل فایرفاکس ارائه می دهیم.

وب سایت پشتیبانی موزیلا فایرفاکس اعلام کرد که این مشکل مربوط به خطایی از طرف یکی از اسکریپت‌های وب سایت اینستاگرام است. این مسئله به تیم‌های فنی موزیلا و اینستاگرام اطلاع داده شده ولی هنوز مشکل برطرف نگردیده است.

به منظور حل مشکل می‌توانید از یک اسکریپت فایرفاکس با نام Mouseover Popup Image Viewer استفاده کنید، بدین ترتیب قادر خواهید بود تا تصاویر اینستاگرام را به صورت بزرگ نیز مشاهده کنید. نشانگر موس را روی تصویر مورد نظر ببرید تا در اندازه واقعی نمایش داده شود.

استفاده کردن از این افزونه به عنوان راه حل موقت می‌تواند به شما کمک کند تا زمانی که مشکل به کلی برطرف شود. گرچه دیگر قادر به کامنت دادن یا لایک زدن تصاویر از طریق وب سایت نخواهید بود.

لازم به ذکر است قبل از استفاده از اسکریپت مذکور، نخست باید افزونه Greasemonkey را نصب نمایید (می‌توانید این افزونه را از وب سایت رسمی افزونه‌های موزیلا دانلود کنید).

ارسال نظر