اسکن کدهای QR و بارکدها با استفاده از اپلیکیشن دوربین گوشی

اندروید ۶ مارشمالو و نسخه های جدیدتر دارای ویژگی جدیدی به نام "Now on Tab" هستند که طریق آن می توانید کدهای QR یا بارکدهای معمولی را با استفاده از اپلیکیشن دوربین خود گوشی و بدون نیاز به استفاده از اپلیکیشن های اسکن کننده کد یا بارکد، اسکن کنید.

اسکن کدهای QR و بارکدها با استفاده از اپلیکیشن دوربین گوشی

به گزارش کلیک ، آیا برای شما هم این موقعیت پیش آمده است که بخواهید یک کد QR یا یک بارکد معمولی را با گوشی خود اسکن کنید اما اپلیکیشنی برای این کار بر روی گوشی شما وجود نداشته باشد؟ اپلیکیشن های کم حجم و سبک زیادی برای اسکن کردن کدهای QR و بارکدهای معمولی وجود دارند؛ اما آیا می دانید در گوشی های اندرویدی می توانید با استفاده از اپلیکیشن دوربین خود گوشی و بدون نیاز به اپلیکیشن های اسکن کننده نیز این کار را انجام دهید؟

چنانچه ویژگی "Now on Tab" بر روی گوشی شما فعال شده است، می توانید با استفاده از اپلیکیشن دوربین خود گوشی و یا هر اپلیکیشن دوربین دیگری، کدهای QR یا سایر بارکدهای معمولی را به راحتی اسکن کنید. برای این کار کافی است اپلیکیشن دوربین خود گوشی و یا هر اپلیکیشن دوربین دیگری را اجرا کنید و پس از اینکه لنز دوربین گوشی خود را بر روی کد QR یا بارکد تنظیم کردید، دکمه هوم گوشی را برای چند ثانیه نگه درید، تا عمل اسکن کردن به راحتی انجام شود.

برای استفاده از این ویژگی، گوشی شما باید از اندروید ۶ مارشمالو یا نسخه های جدیدتر برخوردار باشد و اپلیکیشن Google App نیز در گوشی شما وجود داشته باشد. در صورتی که این چنین است، مراحل زیر را دنبال کنید.

  • ابتدا اپلیکیشن Google App (برنامه رسمی گوگل) را بر روی گوشی خود نصب کنید.
  • آن را فعال کنید.
  • به بخش Settings اپلیکیشن مراجعه کرده و گزینه "screen search" را انتخاب کنید.
  • سپس گزینه ای را که در بالاترین قسمت صفحه وجود دارد، فعال کنید (گزینه "Asks Google to show you info related to what's on your home screen when you hold the Home button or search by voice")

کار تمام است. حالا شما می توانید با فشار دادن دکمه هوم گوشی خود برای چند ثانیه، بلافاصله از ویژگی Now on Tab استفاده کنید و هر آنچه را بر روی صفحه نمایش گوشی نمایش داده می شود، تحلیل کنید و کدهای QR یا بارکدهای معمولی را اسکن کنید.

اسکن کردن کدهای QR و بارکدها با استفاده از ویژگی Now on Tab

کاربران iOS هم می توانند به سادگی از گوگل کروم برای این منظور استفاده کنند.

ارسال نظر