قابلیت های جدید Google Sheet

یکی از اپلیکیشن های کاربردی که توسط گوگل طراحی و ساخته شده است اپلیکیشن Google Sheets است که کاربرد آن بیشتر در حسابداری است. اخیراً گوگل در آخرین به روز رسانی این اپلیکیشن قابلیت های جدیدی در اختیار کاربران قرار داده است.

قابلیت های جدید Google Sheet

به گزارش کلیک ، گوگل اپلیکیشن Sheets تحت سیستم عامل های اندروید و iOS را با قابلیت های جدید و بهبود یافته به روز رسانی کرده است. بعضی از این تغییرات بر روی هر دو پلت فرم قابل اجرا هستند در حالی که برخی دیگر از تغییرات تنها مخصوص یکی از پلت فرم ها است.

یکی از مهم ترین تغییرات جدید قابلیت چرخش متن است که به کاربران اجازه می دهد تا عنوان های طولانی را برای ستون هایی که اندازه ای کوچک دارند، انتخاب نمایند. از طرفی با استفاده از این قابلیت کاربر می تواند متن های طولانی تری را در یک صفحه قرار دهد. این قابلیت در اپلیکیشن Sheets توسط گزینه Format/Text rotation در دسترس است.

یکی دیگر از قابلیت های کاربردی افزوده شده به این اپلیکیشن، قالب بندی اعداد در آن است که به کاربر امکان خواندن بودجه ها، گزارش هزینه ها به همراه محاسبه ماهیانه هزینه ها و غیره را می دهد. قابلیت محاسبه ماهانه هزینه ها در نسخه های قبلی این اپلیکیشن نیز وجود داشت اما در به روز رسانی اخیر استفاده از این قابلیت ساده تر شده است. برای دسترسی به این قابلیت به منوی Format وسپس Number رفته و بعد از آن گزینه Accounting را انتخاب نمایید.

اما کاربران سیستم عامل iOS می توانند به قابلیت های جذاب تر دیگری نیز دسترسی داشته باشند مثل قابلیت درگ و دراپ کردن ردیف ها و ستون ها در صفحات ساخته شده با استفاده از اپلیکیشن iOS. البته این قابلیت برای کاربران اندروید نیز در دسترس است. اما قابلیت دسترسی به قالب های پیشنهادی و جستجو در میان این قالب ها تنها برای آن دسته از کاربرانی در دسترس است که از این اپلیکیشن تحت سیستم عامل iOS استفاده می نمایند. قابلیت دیگر امکان انتخاب انواع حاشیه ها از حاشیه های نازک و ظریف تا حاشیه های پهن است.

ارسال نظر