ردیابی مکان خودرو با استفاده از گوشی موبایل

رسانه کلیک - تاکنون برایتان پیش آمده است که یادتان برود ماشین خود را کجا پارک کرده اید؟ در این موقع باید به ردیابی مکان خودرو متوسل شوید.

ردیابی مکان خودرو با استفاده از گوشی موبایل

TrackR ابزار ردیابی بسیار مفید برای یافتن محل خودرو می باشد احتمالا برایتان این اتفاق پیش آمده که در شلوغی شهر محل پارک خودرویتان را گم کرده باشید، در این مواقع چه کاری انجام داده اید. احتمالا دزدگیر ماشین را بالاگرفته (و بر روی کلید آن می زنید و آن قدر ادامه می دهید تا بفهمید صدا از کجا می آید. ولی این کار در برخی مواقع بخصوص در روز های گرم تابستان بسیار آزار دهنده و طاقت فرساست.

حتما با ردیاب های GPS گران قیمت آشنا هستید قیمت این ردیاب ها سرسام آور است و قطعا ارزش این همه هزینه اضافی را ندارد.

ولی با TrackR شما یک راه بهتر و ارزان تری برای این کار دارید. داستان TrackR از کالیفرنیا شروع شده است جایی که یک استارتاپ ابزار کوچکی را طراحی کرد که از سوی اسمارتفون کنترل می شود و ممکن است همان چیزی باشد که دنباش می گردید.

اسم این وسیله کوچک TrackR است. این ابزار ردیابی بسیار مدرن فقط کمی از یک سکه ۵۰۰ تومانی بزرگتر است و می تواند روشی نوین و بسیار آسان در ردیابی چیز هایی که می خواهیم باشد.

TrackR چگونه عمل می کند؟

برنامه TrackR بر روی اسمارتفون تان نصب می شود و برنامه را به وسیله متصل می شود، کار با آن بسیار آسان است. در ادامه کافیست TrackR را به هرچیزی که می خواهید ردیابی کنید متصل کنید. کل پروسه راه اندازی این وسیله جمعا ۵ دقیقه وقت شما را خواهد گرفت.

می توانید این وسیله را به کلید، کیف اداری، کیف پول و یا وسایل الکترونیکی و به عبارتی هرچیزی که نمی خواهید گم کنید وصل کنید. و سپس در صورت مفقود شدن از اپلیکیشن آن برای ردیابی اش استفاده کنید.

TrackR چگونه عمل می کند؟

سیستم های GPS و سرویس های ردیابی را فراموش کنید. پرداخت هزینه های هنگفت برای این سرویس ها و دردسر های همراهشان بسیار آزاردهنده است و همین ها دلیل ساخت این ابزار جالب بوده اند.

ردیابی ماشین با اسمارت فون

می توانید TrackR را زیر کفی یا در صندوق و یا در داشبورد ماشین تان مخفی کنید تا در صورت به سرقت رفتن آن سارق متوجه آن نشود.

اگر فراموش کرده اید که خودرویتان را کجا پارک کرده اید تنها اسمارتفون تان را در بیارید و برنامه TrackR را باز کرده و گزینه "Lost item" را بزنید سپس سریعا می توانید مختصات دقیق و محل پارک خودرو تان را مشاهده کنید.

قطعا این ابزار مفید تنها ۲۹ دلار قیمت دارد. این مقدار هزینه برای آرامش خاطر بسیار ناچیز است.شما می توانید این محصول را مستقیما از سایت سازنده آن خریداری کنید. آن ها به تمام نقاط جهان محصول را ارسال می کنند.

دیگر چه کار می توان با TrackR کرد؟

همانطور که پیش تر عرض کردیم کار های بسیار زیادی می توان با این ردیاب کرد. این ردیابت آن قدر کوچک است که می توان حتی آن را به حیوان خانگی تان هم متصل کنید. کافیست ردیاب را به قلاده شان وصل کنید آن وقت در صورت مفقود شدن آن ها به راحتی پیدایشان کنید. ردیاب را به کلید یا کیف پول تان وصل کنید و دیگر لازم نیست کل خانه را برای پیدا کردنشان زیر و رو کنید.

TrackR به گونه ای طراحی شده است که هر دو طرف آن قابلیت چسبندگی دارد و می توانید به راحتی آن را به دوچرخه و یا لپتاپ تان وصل کنید.

TrackR چگونه عمل می کند؟

نحوه استفاده از TrackR برای ردیابی مکان خودرو

برای استفاده از Trackr ابتدا باید نسخه اندروید و یا iOS این برنامه را دانلود و نصب کنید.

در صفحه بعد، دستگاه خود را وارد لیست دستگاه های Trackr کنید.

روی trackr خود نامی بگذارید که عملکردش را معرفی کند؛ مثل Car یا Wallet

سپس دکمه را لمس کنید تا عملیات همگام سازی آغاز شود.

Trackr را در کنار تلفن خود قرار دهید تا چراغ آن آبی شود، سپس Next را بزنید تا گوشی Pair شود.

این فرآیند کمی زمان می برد. هنگام اتمام این عملیات Next را لمس کنید.

پس از اتصال دستگاه، این برنامه تست هایی را انجام می دهد تا از درست کار کردن آن مطمئن شود. ابتدا محدوده فاصله را تست می کند. برای این کار Trackr خود را چند قدم دورتر از گوشی ببرید و سپس Test Range را لمس کنید. پس از لحظاتی برنامه به شما اطلاع می دهد که دستگاه تا چه محدوده فاصله ای کار می کند. توجه داشته باشید که دستگاه های الکترونیکی و دیوارها روی این تست تاثیر می گذارند.

سپس اپلیکیشن تست می کند که صدای دستگاه چقدر زیاد است. با دستگاه چند قدم از موبایل دور شوید، سپس Ring Device را لمس کنید. سپس میزان صدای دستگاه را اندازه گیری و مقدار آن را به مقیاس دسیبل بیان می کند.

بعد از هر دو تست، گزارشی با نام Compatibility Report ارائه می شود. اگر از هر دو تست مطمئن شده باشید، می توانید برای ادامه Done را بزنید.

حالا Trackr از شما می خواهد در صورت نداشتن حساب کاربری آن را ساخته و وارد شوید. سپس با این کار دستگاه به گوشی شما متصل خواهد شد و می توانید محل دقیق شی مورد نظر را دنبال کنید؛ علاوه بر آن شما را به سیستم مشترک این برنامه وصل می کند که اگر در محدوده نبودید، سایر کاربران بتوانند دستگاه مورد نظر شما را بیابند.

این کار را می توانید برای هر دستگاهی که می خواهید امتحان کنید. هنگامی که TrackR متصل است، یک نیم دایره خط چین سبز رنگ را در پایین صفحه خواهید دید که نشان دهنده میزان نزدیکی شما به دستگاه است. اگر در محدوده نباشید، با کلمه Searching مواجه خواهید شد. در بالای صفحه نیز با نقشه ای روبه‌رو می شوید که نشان دهنده محل دقیق آخرین نقطه ای است که دستگاه حضور داشته است. در بالای سمت راست صفحه نیز علامت سه نقطه را می بینید که با آن امکان رصد سایر دستگاه های در ارتباط با Trackr را نیز دارید.

متاسفانه این دستگاه فقط در محدوده توانایی اتصال به بلوتوث فعالیت می کند، اما باز هم برای مواقعی که شی موردنظرتان را گم کرده اید، کارآمد است و می توان از آن برای ردیابی مکان خودرو استفاده کرد.

ارسال نظر