چگونه قابلیت Reachability آیفون را در اندروید ایجاد کنیم؟

قابلیت Reachability قابلیتی منحصر بفرد برای گوشی های آیفون است ولی می توان آن را با ترفندهایی برای گوشی های اندروید هم به وجود آورد.

چگونه قابلیت Reachability آیفون را در اندروید ایجاد کنیم؟

کلیک-قابلیت جدید Reachability در آیفون با دوبار فشردن دکمه Home و کشیدن نیمه بالایی رابط کاربری به سمت پایین تا جایی که در دسترس انگشت شما قرار بگیرد، کار می‌کند. بدین ترتیب می‌توانید با یک دست کارهایی نظیر تایپ کردن آدرس یک وب‌سایت یا ایمیل را به راحتی انجام دهید.

ولی نکته ی خوب در مورد سیستم عامل اندروید این است که این سیستم عامل به حد اعلا انعطاف‌پذیر است، خصوصاً وقتی که گوشی خود را روت کنید. با چند ترفند ساده می‌توانید قابلیت مشابه با Reachability را در اختیار داشته باشید. با این آموزش همراه باشید و این مراحل را قدم به قدم جلو بروید تا این قابلیت عالی را در گوشی های اندروید بسازید.

۱-فریم‌ورک Xposed را بر روی گوشی روت شده خود نصب کرده و ماژول One-Hand Mode را از پلی‌استور دانلود کنید. پس از فعال کردن آن دستگاه خود را ری استارت نمایید.

Reachability 1

۲-با تنظیمات مود One-Hand کار کنید تا به حالت دلخواه خود دست پیدا نمایید. در اینجا باید ارتفاعی که می‌خواهید رابط کاربری به سمت پایین حرکت کند را مشخص کنید، بنابراین تنها در فیلد Top مقدار مناسب را تایپ کنید.

۳- با استفاده از برنامه Tasker یک الگوی حرکتی "تکان دادن به سمت بالا و پایین" را بسازید تا اپلیکیشن One-Hand Mode با استفاده از این الگو فعال شود و رابط کاربری را تا ارتفاعی که خودتان مشخص کرده‌اید به سمت پایین منتقل نماید.

Reachability 2

Reachability 3

reachability 4

با همین ۳ کار ساده شما توانستید این قابلیت را در گوشی اندروید خود دقیقا مشابه با گوشی های آیفون بسازید. امیدواریم از آن لذت ببرید.

ارسال نظر