با یک عملیات ساده رمز های سافاری در آیفون خود را بازیابی کنید

خیلی از کاربرانی که از مرورگر سافاری در آیفون خود استفاده می کنند ممکن است با مشکل بازیابی رمزهای خود در سرویس های وب مواجه شوند. اگر شما هم با این مشکل روبرو شده اید باید بدانید که این رمز ها به سادگی قابل بازیابی هستند.

با یک عملیات ساده رمز های سافاری در آیفون خود را بازیابی کنید

کلیک- مرورگر سافاری در سیستم‌ عامل آی.او.اس تجربه‌ وبگردی لذت بخشی را برای کاربران ایجاد می کند. حتما شما هم در گوشی خودتان از این مرورگر استفاده کرده اید و احتمالا در هنگام استفاده از سرویس‌ های وب از قابلیت ذخیره رمز عبور در مرورگر بهره ‌مند شده اید تا خودتان را از وارد کردن همیشگی رمز های عبور خلاص کنید.

این قابلیت بسیار مفید است، اما گاهی کاربران مدتی طولانی از این مرورگر استفاده می‌ کنند و گذشت زمان در کنار به‌ کار نگرفتن رمز عبور برای ورود به سرویس‌ های وب باعث می ‌شود رمز های عبور خود را فراموش کنند. در بسیاری از موارد اطلاعات ریکاوری ثبت شده برای باز نشانی یا تغییر رمز های فراموش شده را نیز به‌ خاطر ندارند. اگر چنین شرایطی برایتان پیش آمد، اصلا نگران از دست دادن اطلاعات ذخیره شده در مرورگر خود نباشید؛ چون مشاهده همه رمز عبور های ذخیره شده روی مرورگر سافاری در آیفون ‌به راحتی امکان‌ پذیر است.

به کمک این قابلیت هر زمان که بخواهید می‌ توانید رمز های ذخیره شده را مشاهده کرده و یا آنها را جایی یادداشت کنید تا در صورت حذف این اطلاعات یا بروز هر گونه مشکل دیگر برای آیفون، رمز های شما در دسترس باشند.

برای انجام این کار می ‌توانید به روش زیر عمل کنید :

۱ ـ در صفحه‌ اصلی آیفون روی Settings کلیک کنید.

۲ ـ صفحه تنظیمات را به پایین اسکرول کرده و وارد Safari شوید.

۳ ـ در بخش General روی Passwords & AutoFill کلیک کنید.

۴ ـ و در مرحله آخر در پنجره‌ جدید گزینه Saved Passwords را انتخاب کنید تا فهرستی از همه اطلاعات ذخیره شده در مرورگر همراه لینک صفحات مورد نظر در اختیار شما قرار گیرد. توجه داشته باشید با لمس هر یک از ردیف‌ های موجود، رمز نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر