امکان جستجو در فایل های PDF با ORPALIS PDF OCR

فرمت PDF را می توان یکی از فرمت های بسیار کارامد و با کیفیتی بالا دانست، که ذخیره و به اشتراک گذاری اطلاعات را برای کاربران بسیار آسان کرده است. اما یکی از معضلات در کاربری این فرمت، عدم امکان جستجو در متن این گونه از فایل هاست.

امکان جستجو در فایل های PDF با ORPALIS PDF OCR

کلیک - شما برای پیدا کردن یک موضوع در فایل های PDF مجبور به خواندن و جستجوی چشمی در کل متن هستید. این روزها با طراحی برنامه "ORPALIS PDF OCR" امکان جستجو برای کاربران فراهم شده است.

فایل های PDF با قابلیت های منحصر به فرد خود محبوبیتی خاص در میان کاربران دارد. بسیاری از کتاب ها، مقالات و مجله ها این روزها با این فرمت در دسترس کاربران قرار می گیرد. زیر بدون لطمه زندن به کیفیت اصلی مطالب، آن ها را به سهولت در دسترس قرار می دهد. اما شاید بتوان تنها معضل این گونه فایل ها را عدم دسترسی کاربر به منوی جستجو دانست.

این روزها با روی کار آمدن نرم افزار ORPALIS PDF OCR شما توانایی جستجو در فایل های مورد نظر را پیدا خواهید کرد. این نرم افزار با تبدیل کردن فایل های عکس گونه (بدون امکان تغییرات) به فرمت های متنی (قابل دسترس برای جستجو) مشکل جستجو در متن را برای کاربران حل کرده است.

PDF.OCR_

شما در این نرم افزار ابتدا با انتخاب فایل مورد نظر از قسمت File / Open ویا بارگذاری در قسمت source می توانید فایل PDF را در نرم افزار بارگذاری کنید. همچنین امکان (Drag and Drop) نیز در ORPALIS PDF OCR تعریف شده است. این نرم افزار همچنین از زبان های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی پشتیبانی می کند. در این روش امکان کمی وقت گیر بودن در اجرا و تبدیل فایل وجود دارد که با توجه به بازدهی این نرم افزار قابل اغماض است. اضافه بر تمامی موارد ذکر شده، این نرم افزار قابلیت تشخیص ۶۰ زبان سراسری را داراست.

منبع: betanews

ارسال نظر