چگونگی پشتیبانی گوگل کروم از آفیس مایکروسافت

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه گوگل کروم خود را به جستجوگری تبدیل کنید تا از آفیس مایکروسافت پشتیبانی کند؟

چگونگی پشتیبانی گوگل کروم از آفیس مایکروسافت

کلیک - اگر شما یکی‌ از کاربران ویندوز هستید که برای جستجو در اینترنت ترجیح می‌‌دهید از جستجوگر "کروم" شرکت "گوگل" استفاده کنید حتما به آسانی‌ متوجه شده‌اید که این بهترین جستجوگر موجود بوده و برتری زیادی نسبت به "اینترنت اکسپلورر" دارد. اما اگر شما یکی‌ از کاربران خدمات مایکروسافت مانند "آفیس آنلاین" باشید حتما بارها تعصب "کروم" نسبت به "گوگل" شما را ناامید کرده است. برنامه افزوده شده به "کروم" از جانب "مایکروسافت" که همان برنامه "آفیس آنلاین" است، فعالیت شما را تحت پوشش قرار خواهد داد.
نرم افزار "آفیس آنلاین" با دستور اولویت قرار دادن اجرای "آفیس" در "کروم" نفوذ کرده و تنها با یک کلیک به شما امکان دسترسی به اسناد را می دهد.

برای فعال کردن قابلیت کشیدن و انداختن فایل توسط موس قسمت "Allow access to file URLs" را فعال کنید.
برای شروع باید نرم افزار "Office Online extension" را از طریق فروشگاه اینترنتی کروم تهیه کنید. برای این کار در قسمت آدرس تایپ کنید: chrome://extensions سپس در این صفحه‌ لیست "آفیس آنلاین" را پیدا کنید. اگر می‌‌خواهید سندی را از حافظه بلند مدت کامپیوتر خود به قسمت "OneDrive" به واسطه کشیدن و رها کردن با موس منتقل کنید قسمت "Allow access to file URLs" را فعال کنید.
به محض انجام این کار می‌‌توانید این صفحه را ببندید و برای ورود به نرم افزار افزوده شده کافی‌ است که بر روی لوگو "آفیس" موجود در کنار نوار آدرس کلیک کرده و از طریق حساب کاربری مایکروسافت خود وارد آن شوید.

نرم افزار "آفیس آنلاین" اضافه شده به کروم امکان دسترسی‌ آسان به اسناد موجود در "آفیس" را به شما می‌‌دهد.
به محض ورود به آن و با کلیک بر روی لوگو "آفیس" آخرین مدارک رسیده به شما نمایش داده می‌‌شود. در بالای پنجره کشویی این نرم افزار امکاناتی را می‌‌بینید که توسط آن می‌‌توانید با استفاده از "آفیس آنلاین" اسناد جدیدی بسازید. این برنامه انواع فایلهای برنامه "آفیس" از جمله "Word, Excel, PowerPoint, OneNote" و اسناد وابسته به آن را پشتیبانی‌ می‌‌کند. "آفیس آنلاین" نصب شده در کروم امکان باز کردن هم اسناد ذخیره شده در "OneDrive" و هم اسناد ذخیره شده بر روی حافظه دستگاه را دارد.
فراتر از این امکانات پایه ای، "آفیس آنلاین" اضافه شده به کروم به شما اجازه می‌‌دهد که فایل‌های خود را با موس به درون جستجوگر بکشید و رها کنید، بدین ترتیب به طور خودکار این فایل‌ها به درون "OneDrive" آپلود می‌‌شوند. همچنین این امکان را می‌‌دهد که محیط کار خود را بر اساس آنچه در بالا توضیح داده شد تنظیم کنید.

به علاوه در هنگامی که سندی در قالب نرم‌افزار "آفیس" درون صفحات اینترنت پیدا می‌‌کنید، اسنادی مانند سوابق شغلی‌ و یا مقالات دانشگاهی، این اسناد به طور خودکار در قسمت "آنلاین آفیس" باز می‌‌شوند. البته فایل های در قالب "PDF" در قسمت اصلی‌ کروم قابل دیدن هستند.
ممکن است روزی شرکت "مایکروسافت" جستجوگر کروم را در ویندوز ۱۰ تحت عنوان جستجوگر "Edge" به کار گیرد. به‌هرحال، درحال حاضر اکثر ما به ابزاری چون "آفیس آنلاین" که اکوسیستم دیجیتالی مایکروسافت را از برنامه‌های دیگر مجزا می‌‌سازد، احتیاج داریم.

منبع:cnet

ارسال نظر