آموزش استفاده از رکوردر صفحه‌ی گلکسی S8 در سایر دستگاه‌های سامسونگ

آخرین پرچمداران سامسونگ یعنی گلکسی S8 و S8 پلاس هنوز به دست عموم مردم نرسیده‌اند، اما بسیاری از اپلیکیشن‌های پیش فرض آنان خیلی زود در اینترنت منتشر شده‌اند. ابتدا لانچر مخصوص دستگاه‌ها، سپس Hello Bixby و اکنون نیز اپلیکیشن Record Screen لو رفته است. برای آگاهی از نحوه‌ی استفاده از این اپلیکیشن در ادامه با کلیک همراه باشید.

آموزش استفاده از رکوردر صفحه‌ی گلکسی S8 در سایر دستگاه‌های سامسونگ

کلیک - این اپلیکیشن کاربردی به کاربران اجازه می‌دهد تا در دستگاه‌هایی که مجهز به اندروید مارشمالو یا نسخه‌های بالاتر هستند، مثل گلکسی S6 یا S7 از صفحه فیلمبرداری کنند. یکی از کاربران وب‌سایت XDA به نام hardik190 این اپ را کشف کرده، وی همچنین روش افزودن این رکوردر صفحه و تنظیمات آن به صفحه‌ی خانگی را نیز به اشتراک گذاشته است. به خاطر وجود Quick Settings API اندروید نوقا، کاربران حتی می‌توانند سوئیچی را تعبیه کنند که به محض لمس کردن آن، ضبط کردن شروع شود.

برای استفاده از این اپلیکیشن گوشی سامسونگ شما باید سیستم عامل اندروید مارشمالو یا نسخه‌ی بالاتر از آن را داشته باشد و همچنین Unknown sources را فعال کرده باشید.

گام اول: اپلیکیشن Record Screen را دانلود کرده و نصب کنید

اپلیکیشن Record Screen را دانلود کنید، زمانی که فایل APK آن را دریافت کردید سپس آن را اجرا نمایید و بر روی گزینه‌ی Install کلیک کنید. برای دانلود می‌توانید از این لینک اقدام نمایید.

گام دوم: نصب More Shortcuts

پس از دانلود و نصب اپلیکیشن Record Screen، از طریق گوگل پلی اپلیکیشن More Shortcuts را دانلود نمایید. از More Shortcuts برای اجرای اپلیکیشن Record Screen گلکسی S8 باید استفاده نمایید زیرا این اپ در کشوی برنامه‌ها آیکن ندارد.

برای دانلود More Shortcuts می‌توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.

گام سوم: ایجاد میانبر Record Screen

در این مرحله اپ More Shortcuts را باز کرده و Activity را انتخاب نمایید، سپس به لیست موجود رفته و گزینه‌ی Record Screen را انتخاب کنید.

بر روی گزینه‌ی Settings که در زیر شاخه‌ی Record Screen وجود دارد کلیک نمایید، سپس در پنجره Install Shortcut باز شده گزینه‌ی OK را کلیک کنید. سپس همین عملیات را برای گزینه‌ی LauncherActivity که در زیر Record Screen قرار دارد نیز انجام دهید. برای اینکه هر دو میانبر یک اسم نداشته باشند، از فیلدی که تعبیه شده برای تغییر آن استفاده کنید. آیکن چرخ دنده منوی تنظیمات رکوردر صفحه را باز می‌کند، در حالی که آیکن دیگر خود رکوردر صفحه را اجرا می‌نماید.

گام چهارم: اختصاص دادن دسترسی‌ها و پیکربندی برنامه

بعد از این که More Shortcuts، میانبرها را ایجاد کرد، یکی یکی آن‌ها را باز کنید. بخش تنظیمات رکوردر صفحه از شما تقاضای دسترسی می‌کند ولی بخش اصلی رکوردر فقط یک صفحه‌ی اطلاعاتی کوچک به شما نشان می‌دهد که پیش از استفاده کردن از اپلیکیشن باید آن را تایید نمایید.

گام پنجم: آزمایش کردن Screen Record

وقتی برای دفعه اول Screen Record را اجرا کنید، ممکن است پیامی مبنی بر این که اپلیکیشن نمی‌تواند با وجود لایه‌ی بالایی فعال چیزی ضبط کند را مشاهد کنید. برای حل این مشکل کافیست هنگامی که چنین پیغامی ظاهر شد بر روی گزینه‌ی Go to Settings کلیک کنید، سپس همه‌ی لایه‌های بالایی فعال، به استثنای Record Screen را غیرفعال نمایید. اگر چنین پیغام هشداری را ندیدید لازم نیست کاری انجام دهید.

اکنون با میانبر دوم (که در More Shortcuts یک آیکن بنفش رنگ داشت) می‌توانید فیلمبرداری از صفحه نمایش را آغاز کنید. وقتی ضبط شما به پایان رسید، دکمه‌ی شناور توقف را لمس نمایید تا فایل ضبط شده در پوشه‌ی Pictures کارت SD یا حافظه‌ی داخلی دستگاه ذخیره شود.

به علاوه می‌توانید برای استفاده‌ی مستقیم از رکوردر صفحه به Quick Settings خود یک میانبر دیگر بیافزایید. برای انجام این کار دستگاه سامسونگ شما باید مجهز به اندروید نوقا یا بالاتر باشد.

با توجه به این که برنامه‌های زیادی در اندروید نوقا وجود ندارد که همزمان بتواند تصویر و صدای دستگاه را ضبط کند، سامسونگ با طراحی این رکوردر گام موثری در جهت رفع نیاز کاربران برداشته است. و بهترین بخش قضیه این جاست که هیچ بنر تبلیغاتی یا پاپ آپ اذیت کننده‌ای نیز در این اپلیکیشن وجود ندارد.

ارسال نظر