راه حل مشکل بروزرسانی درایورهای کارت گرافیک Nvidia

Nvidia یکی از تولیدکنندگان کارت‌های گرافیکی و پیشگامان در این عرصه است. کارت‌های گرافیکی Nvidia این قابلیت را دارند تا از طریق اینترنت درایور‌های گرافیکی را آپدیت کنند، این موضوع برای کاربران خوب است ولی گاهی با مشکلاتی نیز همراه می‌باشد.

راه حل مشکل بروزرسانی درایورهای کارت گرافیک Nvidia

کلیک - گاهی ممکن است بروز رسانی درایور کارت گرافیکی ساعت‌ها طول بکشید، اگر با این مشکل مواجه شدید سیستم را خاموش کنید تا اجزای گرم شده دوباره خنک شوند، هر چند این راهکار مشکل را حل نمی‌کند اما مانع از آسیب دیدن سخت افزار می‌شود.

مرحله اول: دانلود درایور به صورت دستی

این راهکار برای مشکل بروز رسانی بهترین راه حل است، به ویژه برای کاربرانی که از GeForce Experience استفاده می‌کنند. در این روش بجای بروزرسانی، نرم افزار را ابتدا دانلود کرده و سپس آن را نصب نمایید. نسخه های آپدیت شده در وب‌سایت موجود بوده و بصورت رایگان می‌تواند آن را دانلود کنید.

توجه داشته باشید که به هنگام دانلود و نصب، حتما GeForce Experience خاموش باشد تا کل فرآیند دانلود و نصب به درستی انجام شود.

مرحله دوم: نصب جدید

اگر هنگامی که در مرحله اول درایور را دانلود کرده‌اید اما در زمان نصب با مشکل روبرو شدید، بهترین راهکار حذف فایل‌های قبلی و دانلود دوباره‌ی آنهاست. برای این منظور اقدامات زیر را انجام دهید:

  • از منوی استارت وارد کنترل پنل (Control Panel) شوید. در پنجره‌ای که باز شده، بسته به نسخه ویندوزی که از آن استفاده می‌کنید گزینه uninstall a program یا Programs و یا Programs and Features را انتخاب کنید.
  • گزینه Nvidia Graphics Driver را پیدا کرده و با راست کلیک بر روی آن گزینه uninstall را انتخاب نمایید، همچنین اگر پکیج دیگری از Nvidia را دانلود کرده اید آن را به همین روش uninstall کنید.
  • حال سیستم خود را ریستارت نمایید.

  • سپس مجددا به سایت انودیا بروید و درایور را دانلود و دوباره نصب نمایید.

مرحله سوم: آپدیت ویندوز

بعضی وقت‌ها همه چیز به خوبی دانلود و نصب می شود ولی بروز رسانی توسط خود ویندوز این مشکل را به نحوه بهتر رفع می کند. در این صورت مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • وارد منو استارت شوید.
  • گزینه Device Manager را انتخاب نمایید.
  • در پنجره باز شده گزینه Display Adapters انتخاب کنید.
  • حال Nvidia GPU را پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک نمایید و سپس گزینه‌ی Update Driver را انتخاب کنید.
  • در ادامه عبارت …Search Automatically را پیدا کرده و انتخاب نمایید.

بدین صورت بروزرسانی کاملا منطبق با ویژگی‌های ویندوز انجام خواهد شد که قاعدتا باید بدون مشکل برای نصب مجدد درایور، بروزرسانی و استفاده از آن باشد.

با انجام روش‌های ذکر شده مشکل نصب درایور تا حد ممکن رفع خواهد شد، اما اگر همچنان در این رابطه مشکل دارید بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

ارسال نظر