آموزش تغییر حساب کاربری پیش‌فرض در وب

رسانه کلیک - شما می‌توانید در مرورگرهای مختلف با چند حساب کاربری لاگین کنید و از قابلیت‌های آن‌ها استفاده کنید. اما موضوع مهم این است که همیشه حساب کاربری پیش‌فرض شما روی مرورگرها ذخیره می‌شود. البته امکان تغییر حساب کاربری پیش‌فرض در مرورگر وب وجود دارد.

آموزش تغییر حساب کاربری پیش‌فرض در وب

اکانت پیش‌فرض گوگل که روی مرورگر ذخیره شده است به مرورگر می‌گوید که همان ابتدایی که باز می‌شود با کدام حساب کاربری فعال شود.این قابلیت دقیقاً شبیه اتفاقی است که در سیستم‌عامل اندروید می‌افتد. در این مطلب قصد داریم تا نحوه تغییر اکانت کاربری پیش‌فرض روی مرورگر‌ها وب را آموزش دهیم.

برای اینکه ببینید کدام یک از حساب‌های کاربری شما به عنوان اکانت کاربری پیش‌فرض روی مرورگر ذخیره شده است می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید. در صفحه باز شده فهرستی از حساب‌های کاربری که از طریق آن‌ها روی مرورگر لاگین کرده‌اید برای شما نمایش داده می‌شود. کنار حساب کاربری پیش‌فرض شما عبارت Default نمایش داده می‌شود.

حساب کاربری پیش‌فرض معمولاً اولین اکانتی که با آن روی مرورگر خود لاگین کرده‌اید به عنوان مرورگر پیش‌فرض برای شما شناخته می‌شود. برای تغییر دادن این حساب کاربری ابتدا با استفاده از مرورگر خود وارد آدرس https://www.google.com/ شده و سپس روی آیکون پروفایل خود که در گوشه سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.

حساب کاربری پیش‌فرض بعد از کلیک روی این آیکون از منوی باز شده گزینه Sign Out of All Accounts را انتخاب کنید.

حساب کاربری پیش‌فرض اگر با همین حساب کاربری روی مرورگر کروم نیز لاگین شده باشید پیامی مبنی بر اینکه همسان‌سازی متوقف شده است برای شما نمایش داده می‌شود. در پیغام ظاهر شده روی گزینه Continue کلیک کنید.

اکانت گوگل در این مرحله می‌توانید به مرحله قبل برگردید و روی گزینه Sign In که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید.

اکانت گوگل به این ترتیب فهرستی از حساب‌های کاربری که قبلاً با این مرورگر وارد آن‌ها شده‌اید برای شما نمایش داده می‌شود. روی هر کدام از حساب‌های مورد نظر کلیک کنید و روی گزینه Use Another Account بزنید.

اکانت گوگل به این ترتیب شما می‌توانید اکانت پیش‌فرض خود روی مرورگر را تغییر دهید.

ارسال نظر