نحوه استفاده از بک گراند مجازی در اپلیکیشن زوم

رسانه کلیک – در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد تا حین استفاده از اپلیکیشن زوم در دستگاه های اندرویدی، از تصویر پس زمینه مجازی استفاده کنید.

نحوه استفاده از بک گراند مجازی در اپلیکیشن زوم

اگر شما نیز جزو یکی از میلیون ها کاربر زوم هستید، حتما می دانید که استفاده از بک گراند مجازی یا همان Virtual background به خصوص در کنفرانس های ویدیویی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه با نحوه انجام این کار در دستگاه های اندرویدی آشنا خواهیم شد؛ اما پیش از آن باید خاطر نشان کنیم که این قابلیت تنها روی برخی از دستگاه های جدید و پیشرفته قابل اجرا است. ترجیحا قبل از انجام مراحل زیر، آخرین نسخه موجود Zoom را از پلی استور دانلود کنید.

ایجاد بک گراند مجازی در اپلیکیشن زوم

ابتدا از فعال بودن ویژگی بک گراند مجازی مطمئن شوید. برای این کار کافی است تا به وب سایت زوم مراجعه کرده و پس از ورود به حساب کاربری، به قسمت Setting در پروفایل خود بروید.

در پایین قسمت In Meeting با گزینه ای به نام Virtual background مواجه خواهید شد که سوییچ مقابل آن باید روشن باشد.

حال اپلیکیشن زوم را روی اسمارت فون یا تبلت خود اجرا کرده و به یک میتینگ ویدیویی جدید بپیوندید.

روی صفحه ضربه بزنید تا گزینه های کنترلی برای شما به نمایش در بیایند. حال گزینه More (سه نقطه افقی) را بزنید.

از منوی ظاهر شده، عبارت Virtual Background را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر دستگاه اندرویدی قادر به پشتیبانی از بک گراند مجازی نباشد، این گزینه برای شما به نمایش در نمی آید.

تصاویر متعددی به صورت پیشفرض در اپلیکیشن وجود دارد که شما می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید.

شما همچنین می توانید روی علامت + در سمت راست ضربه زده و تصویر دلخواه خود را به عنوان بک گراند مجازی انتخاب کنید.

پس از ضربه زدن روی علامت + ، اپلیکیشن زوم امکان دسترسی به کلیه تصاویر موجود روی دستگاه را برای شما فراهم می آورد. البته ناگفته نماند که در نسخه اندرویدی زوم نمی توان از تصاویر متحرک و ویدیو به عنوان بک گراند مجازی استفاده کرد.

پس از انتخاب تصویر مورد نظر، روی گزینه Close ضربه زده و قسمت های اضافی آن را از بین ببرید.

همانطور که مشاهده کردید فرایند استفاده از بک گراند مجازی در اپلیکیشن زوم بسیار ساده است و تنها با انجام چند مرحله کوتاه می توان جذابیت کنفرانس های ویدیویی را چند برابر کرد.

ارسال نظر