آموزش دانلود ویدیوهای توییتر روی گوشی و کامپیوتر

رسانه کلیک - در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چطور به شیوه ای ساده، ویدیوهای پخش شده در توییتر را روی گوشی، تبلت یا کامپیوتر شخصی خود دانلود کنید.

آموزش دانلود ویدیوهای توییتر روی گوشی و کامپیوتر

بسیاری از کاربران تمایل دارند تا ویدیوهای منتشر شده در توییتر را روی دستگاه خود دانلود کرده و آن ها را با سایرین به اشتراک بگذارند، خصوصا اگر این ویدیوها به رویدادها و حوادث خاصی مربوط شوند.

در ادامه، به بررسی ابزارها و مراحل لازم جهت دانلود ویدیوهای توییتر روی دستگاه های شخصی نظیر کامیپوتر، گوشی های اندرویدی، آیفون یا آیپد می پردازیم.

دانلود ویدیوهای توییتر روی کامپیوتر

با استفاده از دو وب سایت SaveTweetVid یا TwitterVideoDownloader به راحتی می توان ویدیوهای دلخواه پخش شده در توییتر را روی کامپیوتر دانلود کرد.

این دو وب سایت عملکرد مشابهی دارند. ابتدا باید از وب سایت توییتر برای کپی کردن لینک مستقیم توییت حاوی ویدیوی مورد نظر استفاده کنید. سپس لینک کپی شده را در فیلد متنی یکی از این دو وب سایت پیست کرده و روی گزینه Download کلیک کنید.

در صورت استفاده از وب سایت SaveTweetVid گزینه های دانلود با کیفیت های متفاوت در اختیار کاربر قرار می گیرد. روی گزینه Download با کیفیت دلخواه کلیک کنید تا کلیپ مورد نظر به طور خودکار روی دستگاه دانلود شود. همچنین می توانید با اسکن کد QR در پایین صفحه، فایل دلخواه را روی گوشی یا تبلت خود ذخیره کنید.

دانلود ویدیوهای Twitterروی اندروید از طریق اپلیکیشن

در صورت تمایل برای دانلود ویدیوی مورد نظر روی گوشی اندرویدی، می توانید از اپلیکیشنی به نام Download Twitter Videos استفاده کنید. این برنامه از تبلیغات پشتیبانی می کند، اما با پرداخت تنها 99 سنت می توانید از شر تبلیغات خلاص شوید.

پس از نصب Download Twitter Videos، آن را باز کرده و تنظیمات دلخواه خود مثل دانلود ویدیو با بالاترین رزولوشن، یا دانلود خودکار در هنگام به اشتراک گذاری یا پیست کردن لینک در اپلیکیشن، را انتخاب کنید.

پس از تنظیم برنامه، از اپلیکیشن توییتر برای یافتن توییت حاوی ویدیوی مورد نظر استفاده کنید. روی دکمه Share ضربه زده و یکی از گزینه های Copy Link to Tweet یا Share Tweet Via را انتخاب کنید. پس از کپی کردن لینک مورد نظر، اپلیکیشن توییتر را به حالت باز رها کرده و Download Twitter Videos را باز کنید. سپس لینک را در فیلد متنی این برنامه (در بالای صفحه) پیست کنید.

در صورت ضربه روی share tweet، آیکون برنامه Download Twitter Videos را در گزینه های به اشتراک گذاری پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. بدین ترتیب اپلیکیشن در پسزمینه شروع به دانلود ویدیو می کند.

برای مشاهده ویدیوهای دانلود شده، اپلیکیشن را باز کرده و ویدیوی مورد نظر جهت مشاهده را انتخاب کنید. هر ویدیویی را می توان با اپلیکشن های دیگر به اشتراک گذاشت، و یا آن را در اپلیکیشن Photo ذخیره کرد. همچنین می توانید ویدیوی دانلود شده را در یک سرویس ذخیره ساز ابری آپلود کنید.

استفاده از اپلیکیشن Shortcuts اپل برای دانلود ویدیوهای توییتر

اپیلکیشن Shortcuts اپل یک ابزار بسیار قدرتمند و کارآمد برای خودکارسازی کارهای روتین و حتی کارهای پیچیده نظیر دانلود کردن ویدیوها از توییتر است.

پس ابتدا اپلیکیشن Shortcuts را روی آیفون یا آیپد نصب کنید. سپس به بخش Settings در گوشی یا تبلت خود رفته و از فهرست موارد موجود، روی Shortcuts ضربه بزنید. گزینه Allow Untrusted Shortcuts را در حالت فعال قرار دهید. در ادامه، این لینک را روی آیفون یا آیپد خود باز کرده و روی گزینه Get Shortcut ضربه بزنید. بدین ترتیب اپلیکیشن Shortcut باز می شود. انگشت خود را از بالا به سمت پایین کشیده و روی دکمه قرمز با برچسب Add Untrusted Shortcuts ضربه بزنید.

حال می توانید تنها با چند ضربه، یک ویدیوی منتشر شده در توییتر را روی اپلیکیشن Photos ذخیره کنید. پس اپلیکیشن توییتر را باز کرده و به توییت حاوی ویدیوی مورد نظر بروید. روی گزینه Share ضربه زده و از لیست موارد دلخواه، گزینه Twitter Video Downloader V2.6 را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

با این کار، Shortcut اجرای خود را آغاز می کند. پس از چند ثانیه، باید کیفیت مورد نظر برای ذخیره ویدیو را انتخاب کنید. یکی از گزینه های بالا، متوسط یا پایین را برای کیفیت ویدیو برگزیده و باقی کارها را به Shortcut بسپارید. پس از مدتی، ویدیو روی دستگاه شما ذخیره شده و می توانید آن را در اپلیکیشن Photos مشاهده کنید.

ارسال نظر