چگونه صدای گوگل مپ را در آیفون و اندروید تغییر دهیم؟

رسانه کلیک - در این مطلب قصد داریم تا نحوه تغییر صدای گوگل مپ را برای گوشی های مجهز به اندروید و iOS را به صورت مرحله به مرحله توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه صدای گوگل مپ را در آیفون و اندروید تغییر دهیم؟

اپلیکیشن گوگل مپ خدمات مختلفی را برای کاربران ارائه می دهد. به عنوان مثال افراد می توانند صدای آن را بسته به زبان و یا ناحیه مورد نظر عوض کنند. متاسفانه برای این کار محدودیت هایی هم وجود دارند که باید به آن ها توجه کرد. در ادامه مراحل تغییر صدای گوگل مپ در آیفون و اندروید را با یکدیگر مرور می کنیم.

تغییر صدای گوگل مپ در اندروید

توجه داشته باشید که تنظیمات صدا و زبان گوگل مپ با تنظیمات text-to-speach اندروید فرق دارد و باید آن را به صورت جداگانه عوض کرد. برای این کار به اپلیکیشن Google Maps رفته و مانند شکل زیر، روی آیکون دایره ای شکل مربوط به حساب کاربری ضربه بزنید.

با این کار به منوی گوگل مپ هدایت می شوید. حال گزینه Setting را انتخاب کنید.

از منوی تنظیمات گزینه Navigation Settings را یافته و روی آن ضربه بزنید.

در اینجا می توانید تنظیمات مربوط به مسیریابی را تغییر دهید. برای تعویض صدا، گزینه Voice Selection را انتخاب کنید.

حال فهرستی مشابه شکل زیر برای شما ظاهر می شود که می توانید از طریق آن، زبان یا حتی لهجه مورد نظر خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید صدای گوگل انگلیسی اما با لهجه آمریکایی باشد، باید روی English US ضربه بزنید.

پس از انجام کارهای فوق، منو به صورت خودکار بسته می شود. هنگامی که مجددا گوگل مپ را باز کنید، متوجه می شوید که صدای آن تغییر یافته است.

تغییر صدای Google Maps در آیفون

بر خلاف نسخه اندرویدی اپلیکیشن گوگل مپ، نسخه iOS آن از موتور صدای اختصاصی استفاده نمی کند. در عوض صدای آن را به وسیله تنظیمات text-to-speech تغییر داد. پس به خاطر داشته باشید که برای تغییر صدای گوگل مپ باید تنظیمات زبان خود iOS را عوض کنید. این کار می تواند روی صدای همه برنامه هایی که فاقد موتور مستقل هستند تاثیر بگذارد. همچنین نسخه iOS تنوع زبانی اندروید را ندارد. بنابراین اگر شما نیز جزو دارندگان آیفون هستید، بهتر است از اپلیکیشن Apple Maps استفاده کنید؛ چراکه هم تنوع بیشتری دارد و هم امکان انتخاب صدای مرد و زن در آن وجود دارد. برای این کار باید تنظیمات صدای سیری را تغییر دهید.

تغییر صدای گوگل مپ در آیفون به قسمت Setting گوشی رفته و روی گزینه General ضربه بزنید.

حال گزینه Language & Region را انتخاب کنید تا امکان تغییر زبان برای شما فراهم شود.

برای انتخاب صدای مورد نظر خود روی دستگاه، روی Language ضربه بزنید (مثلا زبان آیفون، آیپاد و غیره).

حال از فهرست ظاهر شده، زبان مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در نهایت گزینه Done را بزنید.

سپس از شما خواسته می شود تا جهت تایید عملیات فوق، گزینه Change To را انتخاب کنید.

حال زبان دستگاه به صورت خودکار بروزرسانی می شود و گوگل مپ بر اساس صدای انتخابی کار می کند.

ارسال نظر