6 کانال یوتیوب برای یادگیری ویرایش تصاویر را بشناسیم!

رسانه کلیک - ویرایش تصاویر یکی از اولویت های مهم نزد کاربران است. نرم افزارهای متعددی برای این کار وجود دارند و کانال های یوتیوب متعددی به آموزش آن ها در فضای اینترنتی پرداخته اند.

6 کانال یوتیوب برای یادگیری ویرایش تصاویر را بشناسیم!

جهان ویرایش تصاویر بسیار پیچیده و متنوع است. برنامه های ویرایش تصویر به حدی پیشرفته شده اند که تقریبا بی نهایت ابزار برای انجام این کار در دسترس کاربران قرار دارد. این ابزار به کار نمی آیند، مگر اینکه آموزش داده شوند. خوشبختانه کانال های یوتیوب متعددی وجود دارند که کاربران را در دنیای ویرایش هدایت و راهنمایی می کنند.

کانال های یوتیوب بسیاری وجود دارند که به جنبه های مختلف ویرایش تصویر پرداخته اند؛ از ترفندهای عمومی گرفته تا اعمال ایفکت ها و فیلترهای خاص. این کانال ها، منابع خوبی برای مبتدیان و همچنین متخصصان ویرایش به شمار می آیند. در ادامه این مطلب با کانال هایی آشنا می شوید که حاوی بهترین محتوا برای ترفندهای ویرایشی و آموزش استفاده از برنامه های خاص هستند.

در ابتدای کار باید به جنبه نرم افزاری ویرایش اشاره کرد. امروزه برنامه های ویرایش تصویر بسیاری وجود دارند. با این حال عمده افراد از برنامه های محبوب و پرکاربرد استفاده می کنند و به سختی می توان راهنمای مناسبی را برای برنامه های کمتر شناخته شده، پیدا کرد. کانال های معرفی شده در این مطلب، با بهترین و محبوب ترین ویراستارهای تصویری کار می کنند.

ترفندهای عمومی: Peter McKinnon

کانال Peter McKinnon عمدتا روی ویدیوهای عکسبرداری عمومی تمرکز کرده است، اما شامل ویدیوهایی با محتوای ویرایش نیز می شود. به جای پرداختن به آموزش های خاص، مک کینون به توضیح اصول و اصطلاحات دنیای ویرایش تصویر پرداخته است.

مک کینون در کانال خود به فرایند کلی ویرایش تصاویر پرداخته و یک مجموعه کامل پیرامون ویراستاری عکس های تعیین شده از سوی کاربران را به نمایش می گذارد. مشاهده این کانال به شما کمک می کند تا پیش از غرق شدن در ایفکت ها و روش های مختلف و پیچیده، قدم های ابتدایی را در اصلاح تصاویر بردارید.

نرم افزار مورد علاقه مک کینون، Adobe Photoshop است، با این حال توضیحات غنی وی در ویدیوهای مختلف را می توان در ویراستارهای دیگر نیز مورد استفاده قرار داد.

بهترین کانال یوتیوب برای کاربران فتوشاپ: Photoshop Training Channel

بدون شک فتوشاپ قدرتمندترین ابزار ویرایش تصویر به شمار می آید. به همین خاطر کانال های بسیاری در شبکه یوتیوب به آموزش کار با این نرم افزار اختصاص یافته اند. با این حال کانال Photoshop Training Channel به سبب بازه وسیع از آموزش های قابل دسترس، به عنوان بهترین کانال برای یادگیری این ویراستار انتخاب شده است.

اگر مایل به ارتقای مهارت خود در فتوشاپ هستید، حتما از ویدیوهای آموزشی ارایه شده در این کانال استفاده کنید. ترفندها و آموزش های غنی درباره همه چیز، از ایفکت های متنی گرفته تا ترکیب های مناسب و درجه بندی رنگ ها، به همراه ترفندهای عمومی برای استفاده از فتوشاپ در این کانال یافت می شوند.

بهترین کانال یوتیوب برای کاربران افینیتی فتو: Affinity Revolution

نرم افزار Affinity Photo نام جدیدی در دنیای ویرایش تصاویر به شمار می آید، چرا که از سال 2015 در دسترس کاربران قرار گرفته است. با این حال خودآموزهای متعددی جهت یادگیری این نرم افزار به وجود آمده است.

کانال Affinity Revolution شامل ویدیوهای مختلفی برای آموزش ایفکت های منحصر به فرد، ترفندها و نکات عمومی برای برنامه افینیتی فتو است. در این کانال، یک ویدیوی خاص وجود دارد که مستقیما نرم افزار فتوشاپ را با افینیتی فتو مقایسه می کند، هرچند که این ویدیو متعلق به چند سال گذشته است. کانال Affinity Revolution قطعا منبع ارزشمندی جهت آموزش برنامه افینیتی فتو به علاقه مندان محسوب می شود.

بهترین کانال یوتیوب برای کاربران گیمپ: Daves Media Design

گیمپ (GIMP) یک ابزار قدرتمند و رایگان برای ویرایش تصاویر است، اما طراحی منحصر به فرد آن باعث شده تا اعمال ترفندهای پیشرفته خصوصا برای تازه کاران، کمی مشکل به نظر برسد. با این حال کانال Daves Media Design توانسته است با جمع آوری بیش از 150 خودآموز پیرامون ایفکت های مختلف در گیمپ، به کاربران در استفاده از این برنامه کمک کند.

به علاوه، کانال Daves Media Design دارای خودآموزهای بسیاری برای اضافه کردن محتوای خارجی به گیمپ (مثل افزونه ها و تغییرات UI) و همچنین چند ویدیو با مفهوم مقایسه فتوشاپ و گیمپ است.

بهترین کانال یوتیوب برای کاربران لومینار 4: Skylum Software

هیچ کس بهتر از خالق برنامه لومینار، نمی تواند نحوه کار با آن را آموزش دهد. کمپانی Skylum Software راهنمای جامعی را برای آموزش ویراستار تصویر خود، یعنی Luminar 4 در کانال یوتیوب Skylum Software قرار داده است.

تمرکز اصلی برنامه لومینار، انجام فرایند ویرایش تصاویر بر اساس هوش مصنوعی است. بنابراین بسیاری از خودآموزهای موجود در این کانال با محوریت هوش مصنوعی تهیه شده اند. البته ویدیوهای متعددی نیز برای راهنمایی کاربران تازه کار قابل دسترس هستند.

بهترین کانال یوتیوب برای کاربران فتوپی: CAMBIT Creates

همانطور که پیش تر گفته شد، یافتن کانال های مناسب برای راهنمایی برنامه هایی که دارای محبوبیت و کاربرد کمتری هستند، چندان آسان نیست. با این حال کانالی به نام CAMBIT Creates حاوی ویدیو هایی است که نحوه کار با برنامه فتوپی را آموزش می دهد.

فتوپی (Photopea) یک ویرایشگر تصویر قدرتمند و آنلاین بوده که مجموعه ای از ویدیوهای آموزنده آن در کانال CAMBIT Creates جمع آوری شده اند. این کانال کوچک تر از سایر کانال های معرفی شده در این مطلب بوده و بدیهی است که کیفیت ویدیوهای آن با کانال های بزرگ تر قابل مقایسه نیست. با این حال منبع خوبی برای راهنمایی کاربران فتوپی به شمار می آید.

یادگیری یک مهارت جدید ممکن است کمی نگران کننده به نظر برسد. بنابراین یافتن افرادی که بتوانند محتوای آموزنده را در دسترس سایرین قرار دهند، یک موهبت بزرگ است. به طور قطع کانال های یوتیوب دیگری نیز وجود دارند که در ویرایش تصاویر به کاربران کمک می کنند، اما شش کانال معرفی شده در این مطلب، پایه و اساس کار با نرم افزارهای پرکاربرد و محبوب را فراهم آورده اند.

ارسال نظر