آموزش اتصال گوشی اندرویدی به پروژکتور

رسانه کلیک - بسیاری از افراد به دنبال اتصال گوشی های هوشمند خود به نمایشگرهای بزرگتر هستند. در این مطلب آموزش اتصال گوشی اندرویدی به پروژکتور را مشاهده می کنید.

آموزش اتصال گوشی اندرویدی به پروژکتور

اتصال گوشی هوشمند به نمایشگرهای بزرگ برای برخی کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. گوشی های اندرویدی را می توان به روش های مختلف به پروژکتور وصل کرد. در ادامه آموزش اتصال گوشی اندرویدی به پروژکتور را برای شما آماده کرده ایم.

اتصال گوشی اندرویدی به پروژکتور به صورت بی سیم

برای این کار لازم است از اپلیکیشن های خاصی مانند Miracast و Wireless TV Connector استفاده کنید.

Miracast به شما کمک می کند تا به راحتی و بدون استفاده از سیم، گوشی خود را به تلویزیون هوشمند وصل کنید. البته بعضی تلفن ها ممکن است از قابلیت نمایش تصویر روی تلویزیون برخوردار نباشند و این برنامه کاربردی برای آن ها نداشته باشد. میراکست تنها روی نسخه های اندروید ۴.۲ به بالا قابل استفاده است.

Wireless TV Connector هم عملکردی مانند Miracast دارد و به شما اجازه می دهد تا عکس ها، ویدیوها، موزیک ها و... را از طریق تلفن هوشمند خود روی هر دستگاه دیگری مانند تلویزیون های هوشمند، تبلت ها و لپ تاپ ها ببینید.

Chromecast

یکی از آسان ترین گزینه ها برای اتصال به پروژکتور استفاده از Chromecast است. این دستگاه ۳۵ دلار قیمت داشته و به وسیله یک پورت HDMI می تواند به اکثر دستگاه های الکترونیکی وصل شود.

کروم کست به یک بخش قوی در فضای گوگل تبدیل شده و برای خیلی از اپلیکیشن ها مانند اسپاتیفای و نتفلیکس استفاده می شود.

سیستم پخش تولید کننده پژوکتور

خود پرژکتور شما ممکن است قابلیت های هوشمندی داشته باشد. شرکت هایی مانند سامسونگ، ال جی و... شروع به ایجاد قابلیت های پخش ویدیو در پروژکتورها و تلویزیون های خود کرده اند. به مدل پروژکتور خود دقت کنید و به وب‌سایت تولید کننده آن بروید تا از داشتن این قابلیت اطمینان حاصل کنید.

داشتن یک پروژکتور هوشمند با قابلیت پخش ویدیو می تواند به کاربر کمک زیادی کند.

اتصال گوشی اندرویدی به پروژکتور با استفاده از کابل

همیشه اتصال بدون استفاده کابل نمی تواند گزینه خوبی باشد؛ ممکن است شما به شبکه اتصال بی سیم دسترسی نداشته باشید تا بتوانید تلفن را به پروژکتور متصل کنید و یا به دنبال یک روش Plug & Play سریع باشید. با استفاده از سیم ها نگرانی شما کمتر خواهد بود.

HDMI

بسیاری از پروژکتورها دارای پورت HDMI برای پخش ویدیوها از روش سخت افزاری هستند. برخی تلفن های اندرویدی دارای یک پورت Mini-HDMI در قسمت خروجی خود هستند. این گزینه کمیاب بوده و با آن به راحتی می توانید کابل Mini-HDMI را به HDMI متصل کرده و به پروژکتور وصل شوید.

علاوه بر آن، بسیاری از دستگاه های مجهز به USB-C مانند سامسونگ گلکسی S9 و یا گلکسی نوت 9، می توانند با استفاده از یک مبدل USB-C به HDMI، این اتصال را پوشش دهند.

اگر تلفن هوشمند اندروید و یا تبلتی که در اختیار دارید، دارای پورت USB-C است، تولیدکننده آن را چک کنید تا از قابلیت استفاده از مبدل به HDMI مطمئن شوید.

MHL

پورت microUSB که در گوشی های اندرویدی خود می بینید، خیلی قدرتمند تر از آن چیزیست که فکر می کنید. برخی تولیدکنندگان از استاندارد جدیدی با نام MHL برخوردار هستند. این قابلیت باعث انتقال سیگنال های ویدیو بوسیله یک آداپتور از طریق پورت microUSB می شود. برای این قابلیت باید یک آداپتور MHL به HDMI برای دستگاه خود تهیه کنید.

اکثر ددستگاه های جدید به پروت USB-C مجهز می شوند، بنابراین استفاده از MHL رو به کاهش است.

ارسال نظر