چگونه لپ تاپ خود را تمیز کنیم؟

رسانه کلیک – در ادامه به بیان روش های مختلف پاک کردن صفحه کلید، نمایشگر و موس لپ تاپ می پردازیم. این کار باعث افزایش عمر لپ تاپ می شود.

چگونه لپ تاپ خود را تمیز کنیم؟

پاک کردن لپ تاپ می تواند به افزایش عمر آن کمک کند و تمیز کردن صفحه کلید و موس آن هم به دلیل اینکه محلی برای تجمع میکروب ها هستند، یک امر ضروری است. مرکز کنترل بیماری های آمریکا توصیه می کند موس و صفحه کلید لپ تاپ و سایر سطوحی که دست با آن ها تماس پیدا می کند، هر چند وقت یک بار تمیز شوند. تمیز بودن صفحه نمایش هم باعث می شود که افراد بتوانند متون و تصاویر مختلف را راحت تر ببینند. در ادامه شما را با روش های پاک کردن صفحه کلید، نمایشگر و موس لپ تاپ آشنا می کنیم.

تمیز کردن صفحه کلید

ابتدا لپ تاپ را خاموش کنید و سپس باتری آن را خارج کنید و پس از خارج کردن باتری، در آن را باز کنید.

لپ تاپ را به پشت برگردانید و چند ضربه آرام به پشت آن بزنید تا ذرات بسیار کوچکی که در صفحه کلید قرار دارند، خارج شوند.

برای خارج کردن ذرات بسیار کوچک و چسبنده ای که در بین کلیدهای صفحه کلید قرار دارند، از اسپری هوای فشرده استفاده کنید.

لپ تاپ را بر روی یک سطح صاف قرار داده و با استفاده از جاروبرقی که یک برس کوچک هم بر روی آن نصب شده باشد، صفحه کلید آن را تمیز کنید.

یک تکه پارچه کتانی را به الکل آغشته کنید و سپس آن را به آرامی بر روی سطح کلیدهای صفحه کلید یا اگر ممکن است بین آن ها حرکت دهید. باز هم تاکید می کنیم که پارچه کتانی فقط باید کمی به الکل آغشته شود و نباید آن را کاملا خیس کنید.

می توانید برای پاک کردن صفحه کلید از محلول CyberClean نیز استفاده کنید. برای استفاده از این محلول دستورالعمل های نوشته شده بر روی جعبه آن را دنبال کنید.

تمیز کردن صفحه نمایش

برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا از اسپری هوای فشرده برای برطرف کردن گرد و غبار روی صفحه نمایش استفاده کنید.

سپس محلولی از سرکه سفید و آب مقطر با نسبت مساوی تهیه کنید.

سپس کمی از محلول را بر روی یک تکه پارچه نرم بریزید و پارچه را به آرامی بر روی سطح صفحه نمایش بکشید.

چنانچه گاهی دستمال های نانو که مخصوص صفحه نمایش کامپیوتر است را هر چند وقت یک بار بر روی صفحه نمایش لپ تاپ خود بکشید، نمایشگر لپ تاپ شما همیشه تمیز باقی می ماند. این دستمال های مخصوص معمولا در فروشگاه های لوازم کامپیوتری عرضه می شوند. همیشه قبل از تمیز کردن نمایشگر LCD یا LED لپ تاپ خود، به دفترچه راهنمای آن مراجعه فرمایید.

تمیز کردن موس

توصیه می شود هم روی موس خود و هم قسمت زیرین آن را با محلول آب مقطر و سرکه تمیز کنید.

ارسال نظر