جف بزوس به جنگ تغییرات اقلیمی می رود!

رسانه کلیک - مالک کمپانی آمازون، جف بزوس به تازگی در اینستاگرام خود از پروژه Bezos Earth Fund با اعطای مبلغ 10 میلیلارد دلار رونمایی کرده و گفته که صدور کمک هزینه ها از تابستان آغاز می شود.

جف بزوس به جنگ تغییرات اقلیمی می رود!

جف بزوس، مالک آمازون به تازگی در اینستاگرام اعلام کرد که حاضر به پرداخت 10 میلیارد دلار برای مبارزه با تغییرات اقلیمی است. این سرمایه گذاری جدید به عنوان پروژه Bezos Earth Fund شناخته می شود.

امروز بزوس در حساب کاربری اینستاگرام خود، از پروژه Bezos Earth Fund رونمایی کرد. کمپانی آمازون نیز وجود این سرمایه گذاری عظیم را مورد تایید قرار داده است. پست اینستاگرامی بزوس به این شرح است:

من با هیجان اعلام می کنم که پروژه Bezos Earth Fund در حال راه اندازی است. تغییرات اقلیمی بزرگ ترین تهدید سیاره ما به حساب می آیند. من مایل هستم تا به منظور تقویت روش های شناخته شده و کشف روش های جدید برای مبارزه با تاثیر مخرب تغییرات اقلیمی روی این سیاره مشترک با دیگران کار کنم. این ابتکار جهانی صرف کمک به دانشمندان، فعالان، NGOها و هر تلاش دیگری جهت حفظ طبیعت می شود. این هدف مستلزم همکاری جمعی سازمان ها و شرکت های بزرگ، کمپانی های کوچک، کشورها، سازمان های جهانی و تمام افراد است. من برای شروع، 10 میلیارد دلار اعطا کرده و صدور کمک هزینه ها در تابستان آغاز می شود. زمین تنها وجه مشترک ماست. بیایید با هم از آن محافظت کنیم- جف.

بزوس گفته که این سرمایه، صرف کمک به دانشمندان، فعالان محیط زیست، NGOها و هرگونه تلاش دیگری جهت حفظ زمین از تغییرات آب و هوایی خواهد شد. ظاهرا این پول به سرمایه گذاری بخش خصوصی ارتباطی نداشته و کاملا یک اعطای خیرخواهانه از سوی مالک آمازون است.

جف بزوس صندوق سرمایه بزوس از تابستان سال جاری شروع به صدور کمک هزینه می کند. با این حال، فعلا اطلاعات کمی در خصوص مطالب نوشته شده جف بزوس در اینستاگرام خود وجود دارد. بنابراین به طور دقیق نمی توان گفت که اعطای کمک هزینه ها چگونه و در چه زمانی مورد پذیرش قرار می گیرند.

شاید 10 میلیارد دلار رقم بسیار هنگفتی به نظر بیاید، اما جالب است بدانید که ثروت بیزوس به 130 میلیارد دلار می رسد. بنابراین اعطای این پول برای امور بشردوستانه، ضرر خاصی به مالک آمازون و ارزش خالص وی نمی رساند! شهرت بزوس در انجام امور بشردوستانه به پای بسیاری از میلیاردهای تکنولوژیکی نمی رسد. با این حال وی در سال 2018 شبکه ای از پیش دبستان های غیر انتفاعی رایگان را در جوامع کم درآمد راه اندازی کرد. بزوس همچنین در سال 2017 به سرشماری توییتر برای ایده های بشردوستانه جهت کمک به افراد در کوتاه مدت پرداخت.

ارسال نظر