قیمت فراتر از انتظار کنسول پلی استیشن 5

رسانه کلیک - تا به امروز گزارش ها و شایعات زیادی در رابطه با قیمت پلی استیشن 5 منتشر شده است. گزارشی جدید به قیمت بالای این کنسول اشاره دارد.

قیمت فراتر از انتظار کنسول پلی استیشن 5

قیمت پلی استیشن 5 چقدر خواهد بود؟ این سوال چند وقتی است که ذهن همه هواداران سونی را به خود درگیر کرده و تا معرفی این کنسول نمی توان به آن جواب قاطعی داد. شایعات و تحلیل های برخی افراد مشهور در این باره به چشم می خورد که بر اساس تازه ترین آن ها، ظاهرا این دستگاه بسیار گران قیمت تر از آن چیزی است که پیش تر تصور می کردیم.

با استناد به منابع ناشناس، وب‌سایت بلومبرگ در مقاله اخیر خود اعلام کرده که هزینه ساخت کنسول پلی استیشن 5 به دلیل تولید حافظه فلش NAND و DRAM در حال افزایش بوده و این دستگاه هم اکنون گران تر از برآوردهای اولیه سونی است. طبق گفته ها، به نظر می رسد که هزینه تولید این قطعات به خاطر تقاضای زیاد شرکت های سازنده گوشی های هوشمند رو به افزایش بوده و سونی برای آن که در ساخت پلی استیشن 5 با مشکل کمبود سخت افزار مواجه نشود، به اجبار باید هزینه زیادی برای تامین دائمی این قطعات پرداخت کند.

بالا رفتن هزینه های تولید، شرکت سونی را در جایگاهی قرار می دهد که قیمت پلی استیشن 5 را تا حد امکان به خاطر رقابت مستقیم با ایکس باکس سری ایکس کاهش دهد. هزینه تولید PS5 نزدیک به 450 دلار تخمین زده شده و این بدان معناست که قیمت فروش این کنسول جدید بسته به میزان سود دلخواه سونی در پایین ترین حالت ممکن برابر با 500 دلار خواهد بود.

قیمت کنسول پلی استیشن 5 فراموش نکنیم که درآمد سونی در نسل نهم کنسول ها تنها از فروش پلی استیشن 5 نخواهد بود. این شرکت مالک شبکه بزرگ پلی استیشن نتورک است که فروش بازی ها و اشتراک های گوناگون بخش عمده ای از درآمد آن را تشکیل می دهند. از این رو، ممکن است سونی به خاطر بحث های رقابت حاضر باشد تا پلی استیشن 5 را بدون هیچ سود و شاید هم با ضرر جزئی به فروش برساند تا بازیکنان زیادی در نسل آینده اقدام به خرید این دستگاه کنند و در عوض از طریق فروش نرم افزارها و اشتراک ها سود کلانی داشته باشد.

هم اکنون فرض بر این است که کنسول پلی استیشن 5 بسیار گران قیمت خواهد بود. این موضوع ارتباط مستقیمی با این گزارش ندارد و حتی با صرف نظر از آن، مشخص است که استفاده از حافظه SSD و پردازنده های قدرتمند هزینه تولید این کنسول را به طور چشمگیری افزایش می دهد. این گفته ها بر اساس پیش بینی ها و برخی گزارش های غیررسمی است و باید متتظر بمانیم تا سونی به طور کامل از کنسول جدید خود پرده بردارد. با توجه به عدم حضور این شرکت در مراسم E3 2020، انتظار می رود که PS5 طی هفته های آینده رسما معرفی شود.

پلی استیشن 5 به همراه ایکس باکس سری ایکس در اواخر سال جاری میلادی عرضه می شوند. ظاهرا پردازنده گرافیکی Xbox Series X قوی تر از نسل آینده پلی استیشن است. انتظار می رود هر دو دارای قیمت یکسان 400 الی 600 دلار باشند.

ارسال نظر