تصویر جدیدی از کیت و کنترلرهای پلی استیشن 5 لو رفت

رسانه کلیک - یکی از کاربران شبکه توییتر به نام Alcoholikaust ساعاتی پیش تصویر جدیدی از کیت و کنترلرهای پلی استیشن 5 منتشر کرد که دقیقا مشابه تصاویر قبلی است.

تصویر جدیدی از کیت و کنترلرهای پلی استیشن 5 لو رفت

نسل هشتم کنسول ها به روزهای پایانی عمر خود نزدیک می شود و در حال حاضر موضوع کنسول های نسل نهم به یکی از داغ ترین بحث ها در میان بازیکنان و حتی توسعه دهندگان تبدیل شده است. سونی و مایکروسافت که هر یک قول عرضه کنسول جدید خود در تعطیلات سال میلادی 2020 را داده اند، تاکنون به طور رسمی از این دستگاه ها رونمایی نکرده اند و تصویری از نما و شکل کلی کنسول ها در دسترس نیست. با این حال، اخیرا یکی از کاربران شبکه توییتر به نام Alcoholikaust تصویری از کیت و کنترلرهای پلی استیشن 5 فاش کرده که کیت توسعه دهنده کنسول دقیقا مشابه طرح ثبت شده توسط LetsGoDigital است.

جالب ترین قسمت این تصویر فاش شده، کنترلر DualShock 5 یا همان کنترلرهای پلی استیشن 5 است که طرح آن را به نمایش می گذارد. اگرچه فاصله بین دوربین و این کنترلرها کمی زیاد بوده و به راحتی نمی توان آن را کنترلر جدید کنسول پلی استیشن بنامیم، اما شواهدی قابل رویت است که این حدس را تایید می کند. برای مثال، نبود نوار نور نشان می دهد که این کنترلر، کنترلر PS4 نیست و با وجود طراحی نسبتا یکسان، کنترلر جدید کنسول پلی استیشن است که احتمالا DualShock 5 نام خواهد داشت.

طراحی و شکل و شمایل این دسته پیش تر توسط LetsGoDigital لو رفته بود و هر دو طرح با یکدیگر مطابقت دارند. قرار است که شرکت سونی در کنترلرهای پلی استیشن 5 از یک میکروفن داخلی نیز استفاده کند. هرچند که این موضوع در تصویر فاش شده قابل رویت نیست و برای مشاهده آن باید منتظر انتشار تصاویر بیشتری باشیم.

موضوعی دیگری که این کاربر به آن اشاره کرده، مربوط به باتری کنترلرهای پلی استیشن 5 است. همان طور که می دانید، شارژدهی کوتاه کنترلرهای پلی استیشن 4 یکی از بزرگترین مشکلات این کنسول بود و تا به امروز نقدهای زیادی به آن وارد شده است. حال به گفته این فرد، طول عمر باتری های کنترلرهای جدید در مقایسه با کنترلرهای نسل هشتم به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده و شرکت سونی مهم تر اینکه این دوال شاک به درگاه USB-C مجهز شده است. درگاهی که این روزها در بسیاری از لپ تاپ ها و کامپیوترها استفاده شده و شارژ کنترلر از آن صورت خواهد گرفت.

با این وجود، تمامی این پیشرفت ها باعث می شود تا کنترلرهای پلی استیشن 5 کمی سنگین تر از دوال شاک 4 باشند. البته شرکت سونی اعلام کرده که این دوال شاک جدید کمی سبک تر از کنترلر Xbox One در حالت اتصال به باتری است. هنوز اطلاعات جامع و رسمی در خصوص کنسول های نسل بعدی منتشر نشده و برای اطلاع از جزئیات دقیق تر، باید منتظر معرفی رسمی PS5 باشیم.

ارسال نظر