فروش نینتندو سوییچ به 36.8 میلیون دستگاه رسید

رسانه کلیک - گزارش مالی اخیر شرکت نینتندو نشان می دهد که میزان فروش نینتندو سوییچ از مرز 36.8 میلیون دستگاه در سراسر جهان عبور کرده است.

فروش نینتندو سوییچ به 36.8 میلیون دستگاه رسید

کنسول نینتندو سوییچ اگرچه از لحاظ بازی های ویدیویی قابل قیاس با ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 نیست، اما به لطف آثار انحصاری خود تا به امروز عملکرد فوق العاده ای داشته و برخلاف کنسول Wii U، فروش بسیار قابل توجهی را تجربه کرده است. در حالی که سونی چندی پیش میزان فروش کنسول پلی استیشن 4 را برابر با 100 میلیون دستگاه اعلام کرد و از طرفی ردموندی ها همچنان از ارائه آمار و ارقام فروش ایکس باکس وان خودداری می کنند، حال نوبت به شرکت ژاپنی نینتندو رسیده که با برگزاری جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه اخیر خود، آمار جدیدی از فروش نینتندو سوییچ به اشتراک بگذارد ( فروش پلی استیشن 4 از مرز 100 میلیون دستگاه عبور کرد ).

بر اساس نشست ارائه گزارش مالی سه ماهه اول سال 2019 شرکت نینتندو، به نظر می رسد جامعه نینتندو سوییچ روز‌به‌روز گسترده تر از قبل شده و هم اکنون میزان فروش این کنسول در سراسر جهان به رقم 36.87 میلیون دستگاه رسیده است. به گفته مدیران، این گزارش فروش نینتندو سوییچ از ابتدای زمان عرضه خود تا روز 9 تیر (30 ژوئن) را دربر می گیرد. آماری که این دستگاه هیبریدی را به یکی از بهترین و موفق ترین کنسول های شرکت نینتندو تبدیل می کند.

فروش نینتندو سوییچ

طبق این گزارش و آمارهای پیشین، ظاهرا شرکت ژاپنی نینتندو در سه ماهه اخیر نزدیک به 2.13 میلیون دستگاه نینتندو سوییچ راهی بازارهای جهانی کرده که در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته، نزدیک به 13 درصد افزایش داشته است. فارغ از میزان فروش این دستگاه، سوییچ در زمینه بازی های ویدیویی نیز عملکرد تحسین آمیزی داشته است.

جالب تر اینکه نینتندو فهرستی از 10 بازی پرفروش سوییچ را نیز منتشر کرده که سه آثار ماریو کارت 8 دیلاکس، Super Mario Odyssey و Super Smash Bros. Ultimate به ترتیب در رده های اول تا سوم جدول به چشم می خورند. عنوان بی نظیر The Legend of Zelda: Breath of the Wild نیز در جایگاه چهارم حضور دارد.

در دیگر خبرهای مرتبط با کنسول نینتندو سوییچ، چندی پیش شرکت PDP از مدل جدید کنترلر این دستگاه رونمایی کرد که به چند کلید کاربردی و جک 3.5 میلی متری هدفون مجهز است ( کنترلر جدید نینتندو سوییچ معرفی شد ).

ارسال نظر