تغییر نام کاربری پلی استیشن نتورک مشکلاتی را به همراه دارد!

رسانه کلیک - به نظر می رسد تغییر نام کاربری پلی استیشن نتورک بازیکنان را با مشکلاتی نظیر حذف پیشرفت ها، دستاوردها و اطلاعات ذخیره شده بازی ها رو به رو می کند.

تغییر نام کاربری پلی استیشن نتورک مشکلاتی را به همراه دارد!

با گذشت بیش از یک دهه از فعالیت پلتفرم پلی استیشن نتورک، بازیکنان و دارندگان کنسول های پلی استیشن قادر به تغییر نام کاربری خود در این شبکه پرمخاطب نیستند و افرادی که در هنگام ثبت نام به اشتباه نام کاربری خود را وارد کرده و یا با یک نام قدیمی در این پلتفرم عضو شده بودند، تا به امروز امکان تغییر این نام برای آن ها فراهم نبود و با اینکه این موضوع همواره یکی از قدیمی ترین بحث های دارندگان کنسول های پلی استیشن به شمار می رود، شرکت ژاپنی سونی در برابر این درخواست های متعدد واکنشی نشان نمی داد.

با این حال، سرانجام سکوت شرکت سرگرمی های تعاملی سونی در برابر این خواسته ها شکسته شد و چندی پیش این شرکت ژاپنی از امکان تغییر نام کاربری پلی استیشن نتورک خبر داد. از این رو، بازیکنانی که به هر نحوی به دنبال تغییر نام کاربری خود هستند، در آینده نه چندان دور فقط و فقط یک بار به صورت رایگان می توانند نام خود را تغییر دهند.

با توجه به اینکه این ویژگی جدید به صورت کامل در سال آینده میلادی به شبکه پلی استیشن نتورک اضافه می شود، شرکت سونی برای بررسی و رفع مشکلات احتمالی، هم اکنون فاز آزمایشی آن را آغاز کرده و از کاربران و دارندگان کنسول های پلی استیشن برای استفاده از این قابلیت دعوت به عمل آورده است.

به طور دقیق تر، در حال حاضر قابلیت تغییر نام کاربری پلی استیشن نتورک در فاز آزمایشی قرار دارد و اخیرا چند کاربر انجمن معتبر انگلیسی ResetEra که جزو دارندگان کنسول های پلی استیشن به شمار می روند، تصاویری مبنی بر دریافت پست الکترونیکی حاوی دعوت نامه سونی برای بررسی این ویژگی جدید منتشر کرده اند.

به عبارت دیگر، شرکت سونی از این افراد درخواست کرده که با نصب به‌روزرسانی شماره 6.10 کنسول پلی استیشن 4 و مراجعه به بخش تغییر نام کاربری، نام خود را تغییر دهند و در صورت برخورد با مشکلات و ایرادات ریز و درشت، آن ها را از طریق راه های ارتباطی با مهندسان این شرکت در میان بگذارند.

نکته قابل توجه این است که شرکت سونی در کنار ارسال این دعوت نامه، به کاربران و بازیکنان اخطار داده که ممکن است تغییر نام کاربری پلی استیشن نتورک مشکلاتی نظیر عدم دسترسی به بسته های الحاقی و محتویات خریداری شده در درون بازی ها، از دست رفتن پیشرفت ها، رتبه بندی ها، دستاوردها و فایل های ذخیره (سیو بازی ها) و همچنین حذف کلیه اطلاعات را به همراه داشته باشد.

بر خلاف انتظارها، شرکت سونی در این دعوت نامه اشاره کرده که تغییر نام کاربری پلی استیشن نتورک عواقب چندان مطلوبی را ندارد و بازیکنان را با مشکلات مختلفی رو به رو می کند. به گفته این شرکت، از آنجا که تمامی بازی های ویدیویی و برنامه های کنسول پلی استیشن 4 از این ویژگی جدید پشتیبانی نمی کنند، ممکن است بازیکنان دسترسی خود به برخی محتویات خریداری شده نظیر بسته های الحاقی و آیتم های درون بازی را از دست دهند.

تغییر نام کاربری پلی استیشن نتورک

جدا از این موارد، در پی تغییر نام کاربری خود ممکن است ضمن حذف تمامی فایل های ذخیره، تروفی ها، پیشرفت ها، دستاوردها و رتبه بندی ها، تمامی پول های مجازی شما در درون بازی های ویدیویی را نیز از بین برود! به علاوه، از آنجا که این قابلیت جدید هنوز در فاز آزمایشی قرار دارد، به احتمال قوی نام کاربری قبلی شما چه در بخش آفلاین و چه در بخش آنلاین برخی از عناوین ویدیویی همچنان قابل رویت باشد.

در هر صورت، به نظر می رسد که در حال حاضر زمان مناسبی برای تغییر نام کاربری پلی استیشن نتوک نیست و در صورتی که همچنان به دنبال تغییر نام کاربری خود هستید، توصیه می کنیم که تا انتشار به‌روزرسانی های بیشتر و رفع مشکلات جدی این قابلیت جدید منتظر بمانید.

البته، فراموش نکنید که این قابلیت هنوز به صورت کامل در اختیار بازیکنان و دارندگان کنسول های پلی استیشن قرار داده نشده و هم اکنون فرآیند و پروسه آزمایشی خود را طی می کند. بدین خاطر، در حال حاضر می توان از عواقب ناشی از تغییر نام کاربری چشم پوشی کرد. همچنین، هیچ شکی نیست که شرکت سونی تا زمان عرضه نسخه کامل و نهایی آن، بسیاری از مشکلات و ایرادات این قابلیت مهم و کاربردی شبکه پرمخاطب PSN را برطرف می کند.

با وجود اینکه تغییر نام کاربری کار چندان ساده و آسانی به نظر می رسد و اغلب پلتفرم های بازی های ویدیویی همچون یوپلی و ایکس باکس لایو از این ویژگی بهره مند هستند، اما فراهم سازی این قابلیت برای شرکت سونی به دلیل زیر ساخت های نامناسب شبکه پلی استیشن نتورک به یک موضوع بسیار پیچیده و دشواری تبدیل شده که اجرای آن نیازمند ایجاد تغییرات اساسی در این پلتفرم محبوب است.

تغییر نام کاربری پلی استیشن نتورک

گفتنی است؛ نسخه کامل و نهایی قابلیت تغییر نام کاربری پلی استیشن نتورک در تاریخ نامشخصی از سال میلادی 2019 در دسترس تمامی بازیکنان و دارندگان کنسول های پلی استیشن قرار می گیرد. با این حال، فاز آزمایشی این ویژگی طی چند روز آینده در ماه نوامبر (اوایل آبان ماه) آغاز خواهد شد.

گفته شده تمامی عناوین ویدیویی که از تاریخ دوازهم فروردین ماه سال 97 (یکم آوریل سال میلادی 2018) برای کنسول پلی استیشن 4 منتشر شده اند، به صورت کامل از این قابلیت پشتیبانی می کنند. متاسفانه، سونی هنوز اطلاعات و جزئیاتی در خصوص بازی هایی که از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند، ارائه نکرده است.

در پی عرضه این قابلیت، تمامی کاربران شبکه پلی استیشن فقط یک بار می توانند به صورت رایگان نام کاربری خود را تغییر دهند. اما، این تغییر نام کاربری برای بیش از یک بار پولی است و افراد به ازای هر بار تغییر نام خود، باید مبلغ 9.99 دلار به شرکت سونی پرداخت کنند و فارغ از بحث مالی، پروسه تغییر نام کاربری نیز باید از طریق بخش پشتیبانی سونی صورت گیرد. هرچند، این مبلغ برای کاربران سرویس پلی استیشن پلاس 4.99 دلار در نظر گرفته شده است.

حال، دیدگاه شما در رابطه با مشکلات ناشی از تغییر نام کاربری پلی استیشن نتورک چیست؟ به نظر شما، آیا شرکت سونی می تواند از پس ساخت بی عیب و نقص این ویژگی کاربردی برآید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر