پوشش پهنای باند پرسرعت در تمام شهرهای کشور کامل شد

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طی یک سال اخیر و در ادامه مسیر توسعه ICT در کشور، موفق شدیم پوشش باند پهن را در همه شهرها کامل کنیم.

پوشش پهنای باند پرسرعت در تمام شهرهای کشور کامل شد

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم اختتامیه مسابقه عکس «همه جا در دسترس» که توسط وزارت ارتباطات برگزار شد، با تاکید بر اقدامات انجام شده طی سال نخست فعالیت دولت دوازدهم برای افزایش دسترسی مردم به خدمات ارتباطی عنوان کرد: طی یک سال اخیر و در ادامه مسیر توسعه ICT در کشور، موفق شدیم پوشش باند پهن را در همه شهرها کامل کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون تمامی شهروندان می توانند از مزایای اینترنت پرسرعت بهره ببرند، اظهار کرد: ۱۲۴۲ شهر کشور متصل به باند پهن اینترنت هستند و در همین حال ۵۴ درصد روستاها به اینترنت پرسرعت و ارتباطات متصل شده اند ( 54 درصد روستاها تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفت ).

وزیر ارتباطات با اشاره به انجام ۲۹ سفر استانی طی یکسال اخیر برای اطلاع یافتن از وضعیت ارتباطات نقاط مختلف کشور، افزود: امروز فناوری اطلاعات زمینه ساز تغییرات بزرگی در دنیا شده و تحول دیجیتال ثمره آن است. به همین دلیل ما نیز مفهوم «ایران دیجیتال» را پیگیری می کنیم.

جهرمی تصریح کرد: ترویج استفاده از فناوری اطلاعات و ظرفیت سازی در کشور از طریق ظرفیت های هنری و فرهنگی ممکن است و به همین دلیل برگزاری مسابقاتی مانند مسابقه عکس «همه جا در دسترس» می تواند به این هدف جامه عمل بپوشاند.

وزیر ارتباطات با اشاره به تمایز نحوه اطلاع رسانی در عصر تکنولوژی بیان کرد: در راستای عمل به تذکر مقام معظم رهبری به دولت برای گزارش دادن دستاوردهای کشور، می توان از ظرفیت هنر برای ارائه گزارش عملکرد کشور و نیز اطلاع رسانی ارائه خدمات به مردم، استفاده کرد.

ارسال نظر