افزایش سهم تولید دانش با ایجاد ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی

رسانه کلیک - معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ایجاد ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، از آغاز برنامه ریزی برای افزایش سهم تولید دانش در اقتصاد دیجیتال خبر داد

افزایش سهم تولید دانش با ایجاد ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی

به نقل از معاونت علمی، تولید دانش الزامی برای توسعه علوم است. ضرورتی که تنها به کمک تربیت نیروی انسانی متخصص محقق می‌شود به همین دلیل ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقداماتی برای افزایش سهم تولید دانش در فناوری‌های مرتبط با این حوزه دارد.

اقتصاد دیجیتال یکی از فناوری‌های پرکاربرد این روزها در جهان است. فناوری‌هایی که در سال‌های اخیر روند رو به رشدی را تجربه و با تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌های این حوزه مسیر توسعه خوبی را طی کرده است. اما تولید دانش در این عرصه یکی از نیازهای اساسی است که باید به صورت مداوم مورد توجه قرار گیرد.
این کار به تربیت نیروی انسانی متخصص و تقویت توان علمی این حوزه می‌انجامد. ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای تأمین این نیروی توانمند در تلاش است تا با مراکز و نهادهای مرتبط ارتباطی تنگاتنگ و مشترک داشته باشد. همکاری‌هایی که سهم تولید دانش در این حوزه را افزایش می‌دهد و به پربارتر شدن زیست‌بوم آن کمک می‌کند.
تولید دانش در کشور در حوزه اقتصاد دیجیتال از دوران مدرسه آغاز می‌شود و تا دانشگاه و فارغ‌التحصیلی دانشجویان برنامه‌ریزی شده است و ادامه می‌یابد. البته برگزاری بوت‌کمپ‌ها و دوره‌های آموزشی حمایت شده از سوی نهاهای مرتبط با این حوزه هم از دیگر روش‌های تولید دانش در عرصه اقتصاد دیجیتال است.
ارسال نظر